Розподіл керівних посад ДВК у Чернівецькій області (діаграми)

Метою цього графічного представлення даних була спроба визначити і візуалізувати частку представництва “маловідомих на теренах області політичних суб’єктів” в розподілі керівних посад (голова, заступник голови, секретар) ДВК Чернівецької області. Для побудови діаграм використовувалися дані з інформаційно-аналітичної системи “Вибори”, які спостерігачі ОПОРИ отримали у відповідних окружних виборчих комісіях.

Так як суб’єктів, які мають своє представництво в ДВК Чернівецької області достатньо багато, то нижче для кожного виборчого округу будуть наведені по дві діаграми:

– стовпчикова із загальним розподілом по всіх суб’єктах;

– кругова, на якій об’єднано в одну категорію ті суб’єкти, які офіційно заявили про співпрацю, а також в категоріях об’єднані цифри політичних партій та кандидатів від цих політичних партій.

Категорія “маловідомі на теренах області політичні суб’єкти” є суб’єктивною, а перелік політичних суб’єктів із загального переліку, які потрапили до цієї категорії, формувався з наступних міркувань. Окремими категоріями виступили ті політичні сили та їх об’єднання, які відносно активно проводять на теренах Чернівецької області виборчу кампанію, а також всі кандидати-мажоритарники. Всі інші суб’єкти були об’єднані в категорію “маловідомі на теренах області політичних суб’єкти”.

201 виборчий округ (Першотравневий, Шевченківський райони, частина Садгірського району міста Чернівців):

202 виборчий округ (Вижницький, Кіцманський, Путильський райони, частина Сторожинецького району):

203 виборчий округ (частина Садгірського району міста Чернівців, Герцаївський, Глибоцький, Новоселицький райони, частина Сторожинецького району):

204 виборчий округ (місто Новодністровськ, Заставнівський, Кельменецький, Сокирянський, Хотинський райони):

Усі числові дані у вигляді таблиць можна переглянути за посиланням http://sdrv.ms/X1h8mD.

Таким чином, категорія “маловідомі на теренах області політичні суб’єкти” становить у 201 виборчому окрузі – 49,69%, у 202 – 44,58%, у 203 – 48,35%, у 204 – 47,96% від загальної кількості керівних посад в ДВК відповідного округу.

За коментарями звертайтесь до Назара Тимощука, координатора виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області, 063 628 67 71