Репортаж ЧДТРК “Буковина” про підсумки громадського спостереження за ЗНО-2010

В Україні завершилося цьогорічне зовнішнє незалежне оцінювання. За цим процесом пильно стежили активісти громадянської мережі «ОПОРА». Підбиваючи підсумки громадського спостереження вони розповіли під час прес-конференції про рівень проведення тестування у Чернівецькій області, типові порушення і недбалість учасників та організаторів зовнішнього незалежного оцінювання та про позитивні зрушення у проведенні ЗНО-2010 у порівнянні з попередніми роками.
За тим, як відбувалося Зовнішнє незалежне оцінювання на Буковині спостерігали дев’ятнадцять членів громадянської мережі «Опора». Кажуть, тестування відбулося на належному рівні. Значних масових порушень на пунктах проходження ЗНО не було, лише поодинокі випадки. Зокрема, у перші дні тестування чимало учасників запізнювалися, деякі приходили без відповідних документів.
На думку громадських спостерігачів, найкраще процес був організований у Чернівецькій гімназії № 1 та тридцять першій школі, у Строжинецькому ліцеї і Хотинській гімназії. Щоправда, деякі учасники ЗНО намагалися скористатися шпаргалками та мобільними телефонами. Помічали недоліки і в роботі інструкторів на пунктах тестування.
Загалом, кажуть представники громадянської мережі «Опора», цьогоріч ЗНО відбувалося організованіше, ніж торік. Але, в порівнянні з попередніми роками, збільшилася кількість учасників, які не з’явилися на тестування. Таких на Буковині понад тисяча вісімсот.
Представники громадянської мережі «Опора» стежитимуть і за тим, як відбуватиметься вступна кампанія до вишів. Кажуть, у зв’язку зі змінами у правилах вступу, порушень та зловживань може побільшати.

Т.Микитюк