Поради щодо реєстрації на ЗНО-2014

3 січня розпочалася реєстрація учасників для проходження зовнішнього незалежного оцінювання у 2014 році. Усвідомлений вибір предметів для складання стандартизованого тестування та підготовка усіх необхідних для реєстрації документів – перший етап вдалої вступної кампанії для більшості цьогорічних абітурієнтів. Громадянська мережа ОПОРА пропонує ознайомитися з основними кроками, які варто пройти кожному випускнику, перш ніж реєструватися на ЗНО.

I. Визначтесь з майбутнім фахом

Перше, що варто зробити – це визначитися з професією, яку плануєте опанувати. Переконані, що більшість з Вас уже зробили цей непростий вибір. А тим, у кого він ще попереду – хочемо побажати обирати фах усвідомлено, в першу чергу, враховуючи свої можливості та здібності, а не престижність чи високооплачуваність майбутньої роботи. Якщо ж Ви сумніватиметеся до останнього, то під час вступної кампанії зможете подати документи одразу на кілька спеціальностей (не більше трьох у одному ВНЗ) за умови, що матимете сертифікати ЗНО з необхідних для конкурсного відбору предметів.

II. Оберіть навчальний заклад

Після вибору спеціальності варто визначитися з навчальним закладом, який, на Вашу думку, є найкращим у здобутті цього фаху. Звичайно, кожен з Вас буде керуватися власними критеріями – престижність, місцезнаходження, позиція в національному рейтингу, забезпечення гуртожитком чи плата за контрактне навчання. Зорієнтуватися у розмаїтті ВНЗ України допоможе Інформаційна система «Конкурс», користуючись якою Ви можете знайти перелік усіх ВНЗ у певній області чи за обраною спеціальністю. Згідно з умовами прийому, Ви матимете право подавати документи для участі у конкурсному відборі не більш ніж до 5-ти вищих навчальних закладів України.

III. Детально ознайомтеся з правилами прийому до обраних ВНЗ

Вступ до кожного вузу є чітко регламентованим у спеціальному документі – Правилах прийому. Попри те, що Міністерством освіти і науки України затверджені Умови прийому до вищих навчальних закладів України у 2014 році, цей документ містить загальні правила і є лише основою для розроблення кожним ВНЗ власних правил прийому. У цьому документів кожен виш прописує особливості конкурсного відбору (наприклад, порядок проходження медичного огляду чи порядок проведення та форми творчих конкурсів), визначає перелік предметів та сертифікатів ЗНО, деталізує графік роботи. Такі правила прийому мали бути розроблені та погоджені з Міністерством до 25 листопада 2013 року та розміщені на офіційних веб-сайтах ВНЗ та інформаційних стендах приймальної комісії. Якщо документ досі не було оприлюднено – сміливо телефонуйте у Приймальну комісію і вимагайте публікації Правил на сайті.

Не нехтуйте додатками до правил прийому! Адже саме в них абітурієнт зможе знайти перелік напрямів підготовки (спеціальностей), за якими ВНЗ оголошує прийом на навчання; ліцензовані обсяги за кожним напрямом підготовки (спеціальністю). Також окремим додатком до правил прийому кожного вишу є перелік конкурсних предметів, з яких вступники подаватимуть сертифікат ЗНО для вступу на основі повної загальної середньої освіти. Додаток є для Вас першоджерелом інформації про сертифікати ЗНО з відповідних предметів, які слід буде подавати у цей виш для вступу на обрану спеціальність.

Правила вступу до Чернівецьких ВНЗ:

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича – http://bit.ly/chnu2014

Буковинський державний медичний університет – http://bit.ly/bdmu2014

Буковинський державний фінансово-економічний універистет – http://bit.ly/bdfeu2014

Чернівецький торговельно-економічний інститут КНТЕУ – http://bit.ly/chtei2014

Звертаємо увагу на те, що при вступі на однакові напрями підготовки різні навчальні заклади можуть вимагати різні сертифікати ЗНО. Здебільшого, це стосується непрофільних предметів, однак розбіжності трапляються і в профільних, на іспиті з яких потрібно отримати не менш, ніж 140 балів (або вищу кількість балів, визначену у правилах прийому вишу). Крім того, новизною цьогорічних Умов прийому є надання університетам, що мають статус дослідницьких, права самостійно визначати перелік конкурсних предметів (в межах тих, з яких проводитиметься зовнішнє незалежне оцінювання). А тому майбутнім абітурієнтам цих 14 вишів варто бути особливо уважними. Правильний вибір предметів для здачі ЗНО можливий тільки після детального вивчення правил прийому обраних вишів. Тому радимо не легковажити з вивченням офіційних документів, на основі яких проводитиметься вступ.

Крім того, варто також перевірити документи, на підставі яких ВНЗ здійснює свою діяльність. Передусім потрібно впевнитися, що ВНЗ має ліцензію на здійснення освітньої діяльності та сертифікат(и) про акредитацію відповідного напряму (спеціальності).

IV. Оберіть предмети для реєстрації на ЗНО

Знайшовши для себе відповіді на попередні важливі запитання, Ви можете обрати предмети для проходження ЗНО. Не забувайте, що загальна кількість предметів, обраних для проходження зовнішнього оцінювання, не повинна перевищувати чотирьох. Варто також взяти до уваги і той факт, що Ви можете скласти тест лише з однієї з іноземних мов – англійської, німецької, французької чи іспанської.

У разі необхідності, тести з історії України, всесвітньої історії, математики, біології, географії, фізики, хімії, за бажанням абітурієнта, можуть бути перекладені кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами, а зі світової літератури – російською мовою. Але про це обов’язково варто вказати у реєстраційній картці, мова про яку піде нижче.

V. Зареєструйтеся для проходження ЗНО

Реєстрація на проходження ЗНО триватиме з 3 січня по 05 березня 2014 року. Детальні інструкції щодо того, як правильно зареєструватися для участі у ЗНО розміщені на сайті Українського та 9 регіональних центрів оцінювання якості освіти. Щоб Ваша реєстрація пройшла успішно підготуйте такі документи:

1. Заяву-реєстраційну картку.

Самостійно оформити заяву-реєстраційну картку Ви можете за допомогою спеціальної (безкоштовної) Програми або звернувшись до пунктів реєстрації, які визначені у кожній з областей (для Чернівецької області – http://www.test.if.ua/punkty-rejestratsiji-uchasnykiv-zno-2014-utvoreni-v-oblastyah-obsluhovuvannya-ivano-frankivskoho-rtsoyao.html). Пам’ятайте, що заповнення такої анкети є безкоштовним. Інформація про місце розташування та розклад роботи пунктів реєстрації розміщена на веб-сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти.

2. Копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям, по батькові та датою народження); або копію свідоцтва про народження (для осіб, які не мають паспорта і яким станом на 1 вересня 2013 року не виповнилося шістнадцять років).

3. Копію документа про повну загальну середню освіту; або довідку з місця навчання (якщо Ви здобудете повну загальну середню освіту у 2014 році). Зразок довідки можна знайти на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

4. Дві ідентичні фотокартки для документів розміром 3х4 см.

Якщо Ви маєте захворювання, що можуть бути перешкодою для проходження ЗНО, Вам потрібно додати до переліку документів висновок закладу охорони здоров’я про необхідність створення особливих (специфічних) умов для проходження зовнішнього оцінювання. Якщо Ви змінювали прізвище, ім’я, по батькові – то варто також додати копію документу про зміну відповідних персональних даних. Іноземцям, особам без громадянства, біженцям та особам, які потребують додаткового або тимчасового захисту, закордонним українцям необхідно також подати копію документа, що підтверджує законність перебування на території України.

На копіях документів, що надаються для реєстрації необхідно зробити напис Згідно з оригіналом (без лапок), поставити особистий підпис і зазначити власне прізвище, ініціали та дату засвідчення копії.

Повний пакет документів для реєстрації Ви повинні надіслати поштоюне пізніше 5 березня до того регіонального (Вінницького, Дніпропетровського, Донецького, Київського, Львівського, Одеського, Сімферопольського, Харківського, а для Чернівецької області – до Івано-Франківського РЦОЯО) центру оцінювання якості освіти, який обслуговує Вашу область.

VI. Отримайте документи, що підтверджують реєстрацію

Після успішної реєстрації (за повідомленням УЦОЯО – протягом трьох тижнів із моменту відправлення реєстраційних документів) абітурієнту буде надіслано (на вказану у реєстраційній картці адресу) рекомендованим поштовим відправленням:

 1. реєстраційна картка абітурієнта;
 2. сертифікат для участі в зовнішньому оцінюванні;
 3. інформаційний бюлетень «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2014 рік».

Для осіб, які надали відповідний висновок закладу охорони здоров’я, буде також надіслано повідомленням про створення особливих умов для проходження зовнішнього оцінювання.

Попри те, що реєстрація тільки почалася, радимо випускникам не затягувати з подачею документів та виважено підійти до вибору предметів ЗНО.

Про особливості та правила проходження ЗНО, основна сесія якого стартує 3 червня та триватиме до 27 червня, Громадянська мережа ОПОРА інформуватиме у наступних публікаціях.

Детальніше за телефонами: 044 222 57 27, 032 254 61 63

380 comments

 1. Hello colleagues, fastidious piece of writing and good arguments commented at this place,
  I am actually enjoying by these.

 2. obviously like your web site but you need to take a look
  at the spelling on several of your posts. Several of them are rife with spelling problems and I to find
  it very troublesome to inform the reality on the other hand I’ll definitely come again again.

 3. Very rapidly this web page will be famous among all blogging and site-building
  users, due to it’s pleasant articles or reviews

 4. Hello very cool website!! Man .. Excellent .. Amazing ..
  I’ll bookmark your website and take the feeds also?

  I am glad to seek out numerous helpful info right here in the publish, we need develop extra techniques on this
  regard, thanks for sharing. . . . . .

 5. It’s nearly impossible to find educated people in this particular topic, but you seem like you know what you’re talking about!
  Thanks

 6. This design is spectacular! You definitely know
  how to keep a reader amused. Between your wit and
  your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost…HaHa!) Great job.
  I really enjoyed what you had to say, and more than that, how you presented
  it. Too cool!

 7. Generally I do not learn post on blogs, but I wish to say that
  this write-up very pressured me to check out and do it!
  Your writing style has been amazed me. Thank you, very nice post.

 8. When I originally commented I clicked the “Notify me when new comments are added” checkbox and
  now each time a comment is added I get three e-mails with the same
  comment. Is there any way you can remove people from
  that service? Bless you!

 9. Today, I went to the beachfront with my kids. I found a sea shell and gave it to my
  4 year old daughter and said “You can hear the ocean if you put this to your ear.” She placed the shell to her ear
  and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear.
  She never wants to go back! LoL I know this is entirely off topic but I
  had to tell someone!

 10. Usually I don’t learn post on blogs, but I wish to say that this write-up
  very forced me to take a look at and do it! Your writing taste has been surprised me.
  Thank you, very great post.

 11. Valuable information. Fortunate me I found your web site unintentionally,
  and I am surprised why this accident did not happened in advance!
  I bookmarked it.

 12. Hmm is anyone else experiencing problems with the pictures on this
  blog loading? I’m trying to find out if its a problem on my end or if it’s the blog.
  Any suggestions would be greatly appreciated.

 13. My spouse and I stumbled over here from a different website
  and thought I may as well check things out.
  I like what I see so now i’m following you. Look forward to finding
  out about your web page repeatedly.

 14. Specify the length and subject , once up best.
  There is software that can put your site
  on the search engines through coding and special spider attracting tactics.
  You’ll lose customers if in order to too many errors.

 15. I know this web page gives quality based articles or reviews and extra data, is there any other web page which offers these kinds of things in quality?|

 16. แทงฟุตบอล ออนไลน์ SBOAAAAA ซ้ำหนีอวยบริการเสียบลูกบอลออนไลน์แล้วไปวันนี้ รองรับเดิมพันออนไลน์กีฬาดีเยี่ยมกว่า 30 ฝ่ายทั่วโลก พร้อมทั้งบริการแห่งหนนาเนกเหล่าพร้อมมูลจ่ายบริการ 24hr รองรับงานเป่าทั้งหมดระบอบไม่ว่าจะคือช่องทาง Mobile ก็ได้บรรเลง เช่นนี้ยังมีอยู่สนนราคาบอล Step ราคาบานตะเกียงกระทั่งใคร เรียกร้องสนุกคำนึงถึงฉัน ข้าพเจ้าพกเกมส์มาริยกให้เลือกสรรเป่ากระทั่ง 500 สารบาญประกบสัปดาห์ อัพเดทล่าสุด ยังมีชีวิตอยู่ใหม่เอี่ยมจวบจวน กะเกณฑ์เป็นเว็บเสียบฟุตบอลแห่งเป็นประโยชน์สุดขอบแห่งไทพ้น
  ทั้งนี้อีกต่างหากเก่งลงคะแนนเสียงสำแดงบอลจัดหามาทุกลีก ตลอดสอง ทั่วโลก ครบครันเสริฟมาหาอุดหนุนลูกทีมทิ่มแทงบอลออนไลน์วิธครบครัน ไม่ว่าจะมีชีวิตงานตำลูกบอลออนไลน์ ,
  ทิ่มบาส , เบสบอล , เทนนิส , อเมริกันบอล , กีฬาเสมอเหมือนนัก ,
  การเล่นสนุก , ออสเตรเลียน รูลส์ฟุตบอล
  , แบดมินตัน , บี้ดี้ , ฟุตบอลฝั่ง ,
  มวยสากล , มวยไทย , คริกเกต , รถจักรยาน ,เกมส์พุ่งเป้ากางเกง , อีสปอร์ต , ฮอกกี้
  , ฟุตซอล , เธอลิบอล , กอล์ฟ ,
  แฮนด์บอล , ฮอกกี้น้ำแข็ง
  , ลาก่อนคคอยส , มอเตอร์สปอร์ต
  , รักบี้ , สควอช , เทโผบินตะแคงนิส , วอลเลย์ฟุตบอล , โปโลแม่น้ำลำคลอง กีฬาโอลิมปิก ,
  กีฬาหน้าหนาวเย็น เป็นต้น อีกบานเบียง ทั้งปวงเหล่าปันออกหยุดฟุตบอลสวยสุดโต่ง คุ้มค่าพร้อมทั้งเงินตราเดิมพันฝ่ายตรงเผง
  เอสบีโอเบท เว็บทิ่มแทงฟุตบอลออนไลน์แผ่นดินดีงามเป็นยอด เพราะว่ามีอยู่มือสอง agent แห่งหนท่วมท้นแรงกล้าในประเทศแหลมทอง โดดเด่นณเปลาะคดีหวานคอแร้ง ราบรื่น ทันใจ พร้อมทั้งแหวกแยกออกเล่นพนันขันต่อลูกบอลออนไลน์ย่อมเยาเทศบัญญัติตลอดระบอบ รวมหมดพนันขันต่อกีฬาออนไลน์ ค้างซิโปนเป็น ค้างสฺิโปนออนไลน์ เจือปนเกมส์ติดอยู่สินูนมาริไว้ที่นี้หมด ครบครันอีกต่างหากกอบด้วยกระบิล ฝาก-ขอคืน
  ทรัพย์สินทำการได้ถึง 24 ขณะ เผื่อมุ่งหวังเปลืองบริการเว็บ nova88 ประเดิม วานขั้นต่ำ 100 เท้าอย่างเดียว ก็เก่งเริ่มแรกประดิษฐานท้าพนันลูกบอลออนไลน์หาได้แล้วเผื่อขะมักเขม้นอยาก สมัครสมาชิก สโบเบทรอบรู้ติดต่อสื่อสารคว้านักช่องทางพร้อมด้วยยอมรับโปรแตงโมชั่นขาใหม่เอี่ยมทั่ว User
  SBOAAAAA หมายถึงเอเยนต์แผ่นดินเลิศแรงกล้าในที่ประเทศชาติสยาม มีเหตุสดผู้เชี่ยวชาญณคำอธิบายการอุปถัมภ์บริการทิ่มลูกบอลออนไลน์ เสร็จยังได้คล้องคดีไว้ใจรากเลือดเต็มที่ ฝากเอาคืนไว ได้สินทรัพย์ชัวร์ อีการันตอกได้มา ทิ้งกลุ่มธุรกิจคุณลักษณะกระทั่ง 10 ปี ไหว้วานขอคืนเงินตรามิมากเกิน 3 นาที รับสารภาพหน่วยกิตรวดเร็ว กะซวกบอลออนไลน์ ได้รับไม่ว่างเว้นเปล่ากอบด้วยสะดุด ข้อดีมากหลายเหล่าจัดการเอื้ออำนวย สโบเบ็ต นั้นขึ้นไปเที่ยวไปหมายความว่าช้างเท้าหน้าเว็บพนันแผ่นดินบริสุทธ์ยิ่ง บ้างอาจจะปลอดภัยปี๋ที่สุด ถ้าหากครุ่นคิดเรื่องราวเว็บแสดงพนันออนไลน์
  จักสัมผัสคะนึงถึง สโบเบ็โคนอนไลน์
  หาได้ทั้งมวล 24 มหุรดี กระหายจัดหามารับสารภาพบริการเขตโศภาเป็นยอดเทียบเคียงเสมอเหมือนลูกค้า VIP ทุกยูสเซอร์
  ต้อนรับขับสู้ตำหนิติเตียนผมจักไม่ทำอำนวยประสกปีกหัก

 17. What i don’t realize is in reality how you are not actually a lot more well-favored than you might be now.

  You’re very intelligent. You already know thus significantly relating to this matter, made me in my view believe
  it from numerous numerous angles. Its like women and men aren’t involved unless it’s something to do with Woman gaga!
  Your individual stuffs great. Always handle it up!

 18. Wow that was unusual. I just wrote an very long comment but after I clicked submit
  my comment didn’t show up. Grrrr… well I’m not writing all that over again. Regardless,
  just wanted to say wonderful blog!

 19. Hi, i feel that i saw you visited my weblog so i came to return the favor?.I am attempting to
  find things to enhance my website!I guess its adequate to use some
  of your concepts!!

 20. Sweet blog! I found it while searching on Yahoo News.
  Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News?
  I’ve been trying for a while but I never seem to get there!
  Thanks

 21. Hey! I could have sworn I’ve been to this website before but after checking through some of the post I realized it’s new to
  me. Nonetheless, I’m definitely glad I found
  it and I’ll be book-marking and checking back frequently!

 22. Magnificent beat ! I wish to apprentice while you amend your website,
  how could i subscribe for a blog website? The account helped me
  a acceptable deal. I had been a little bit acquainted of this your broadcast provided bright clear
  idea

 23. I’m really enjoying the theme/design of your website.
  Do you ever run into any web browser compatibility issues?
  A handful of my blog visitors have complained about my blog not operating correctly in Explorer but
  looks great in Safari. Do you have any advice to help fix this problem?

 24. Wow that was odd. I just wrote an really long comment but after
  I clicked submit my comment didn’t appear. Grrrr…
  well I’m not writing all that over again. Anyhow, just wanted to
  say great blog!

 25. Its like you learn my mind! You seem to know a lot about this, like
  you wrote the book in it or something. I think that you simply could do with a
  few % to drive the message home a little bit, but instead of that,
  that is magnificent blog. A great read. I’ll certainly be back.

 26. Excellent post. Keep writing such kind of information on your blog.

  Im really impressed by your site.
  Hi there, You’ve done a great job. I’ll certainly digg it and in my
  view recommend to my friends. I am confident they will be benefited from this web site.

 27. Write more, thats all I have to say. Literally,
  it seems as though you relied on the video to make
  your point. You obviously know what youre talking about, why
  throw away your intelligence on just posting videos to your site when you could be giving us something informative to
  read?

 28. When someone writes an piece of writing he/she keeps the idea of a user in his/her mind
  that how a user can understand it. Therefore that’s why this paragraph
  is outstdanding. Thanks!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *