Поради щодо реєстрації на ЗНО-2014

3 січня розпочалася реєстрація учасників для проходження зовнішнього незалежного оцінювання у 2014 році. Усвідомлений вибір предметів для складання стандартизованого тестування та підготовка усіх необхідних для реєстрації документів – перший етап вдалої вступної кампанії для більшості цьогорічних абітурієнтів. Громадянська мережа ОПОРА пропонує ознайомитися з основними кроками, які варто пройти кожному випускнику, перш ніж реєструватися на ЗНО.

I. Визначтесь з майбутнім фахом

Перше, що варто зробити – це визначитися з професією, яку плануєте опанувати. Переконані, що більшість з Вас уже зробили цей непростий вибір. А тим, у кого він ще попереду – хочемо побажати обирати фах усвідомлено, в першу чергу, враховуючи свої можливості та здібності, а не престижність чи високооплачуваність майбутньої роботи. Якщо ж Ви сумніватиметеся до останнього, то під час вступної кампанії зможете подати документи одразу на кілька спеціальностей (не більше трьох у одному ВНЗ) за умови, що матимете сертифікати ЗНО з необхідних для конкурсного відбору предметів.

II. Оберіть навчальний заклад

Після вибору спеціальності варто визначитися з навчальним закладом, який, на Вашу думку, є найкращим у здобутті цього фаху. Звичайно, кожен з Вас буде керуватися власними критеріями – престижність, місцезнаходження, позиція в національному рейтингу, забезпечення гуртожитком чи плата за контрактне навчання. Зорієнтуватися у розмаїтті ВНЗ України допоможе Інформаційна система «Конкурс», користуючись якою Ви можете знайти перелік усіх ВНЗ у певній області чи за обраною спеціальністю. Згідно з умовами прийому, Ви матимете право подавати документи для участі у конкурсному відборі не більш ніж до 5-ти вищих навчальних закладів України.

III. Детально ознайомтеся з правилами прийому до обраних ВНЗ

Вступ до кожного вузу є чітко регламентованим у спеціальному документі – Правилах прийому. Попри те, що Міністерством освіти і науки України затверджені Умови прийому до вищих навчальних закладів України у 2014 році, цей документ містить загальні правила і є лише основою для розроблення кожним ВНЗ власних правил прийому. У цьому документів кожен виш прописує особливості конкурсного відбору (наприклад, порядок проходження медичного огляду чи порядок проведення та форми творчих конкурсів), визначає перелік предметів та сертифікатів ЗНО, деталізує графік роботи. Такі правила прийому мали бути розроблені та погоджені з Міністерством до 25 листопада 2013 року та розміщені на офіційних веб-сайтах ВНЗ та інформаційних стендах приймальної комісії. Якщо документ досі не було оприлюднено – сміливо телефонуйте у Приймальну комісію і вимагайте публікації Правил на сайті.

Не нехтуйте додатками до правил прийому! Адже саме в них абітурієнт зможе знайти перелік напрямів підготовки (спеціальностей), за якими ВНЗ оголошує прийом на навчання; ліцензовані обсяги за кожним напрямом підготовки (спеціальністю). Також окремим додатком до правил прийому кожного вишу є перелік конкурсних предметів, з яких вступники подаватимуть сертифікат ЗНО для вступу на основі повної загальної середньої освіти. Додаток є для Вас першоджерелом інформації про сертифікати ЗНО з відповідних предметів, які слід буде подавати у цей виш для вступу на обрану спеціальність.

Правила вступу до Чернівецьких ВНЗ:

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича – http://bit.ly/chnu2014

Буковинський державний медичний університет – http://bit.ly/bdmu2014

Буковинський державний фінансово-економічний універистет – http://bit.ly/bdfeu2014

Чернівецький торговельно-економічний інститут КНТЕУ – http://bit.ly/chtei2014

Звертаємо увагу на те, що при вступі на однакові напрями підготовки різні навчальні заклади можуть вимагати різні сертифікати ЗНО. Здебільшого, це стосується непрофільних предметів, однак розбіжності трапляються і в профільних, на іспиті з яких потрібно отримати не менш, ніж 140 балів (або вищу кількість балів, визначену у правилах прийому вишу). Крім того, новизною цьогорічних Умов прийому є надання університетам, що мають статус дослідницьких, права самостійно визначати перелік конкурсних предметів (в межах тих, з яких проводитиметься зовнішнє незалежне оцінювання). А тому майбутнім абітурієнтам цих 14 вишів варто бути особливо уважними. Правильний вибір предметів для здачі ЗНО можливий тільки після детального вивчення правил прийому обраних вишів. Тому радимо не легковажити з вивченням офіційних документів, на основі яких проводитиметься вступ.

Крім того, варто також перевірити документи, на підставі яких ВНЗ здійснює свою діяльність. Передусім потрібно впевнитися, що ВНЗ має ліцензію на здійснення освітньої діяльності та сертифікат(и) про акредитацію відповідного напряму (спеціальності).

IV. Оберіть предмети для реєстрації на ЗНО

Знайшовши для себе відповіді на попередні важливі запитання, Ви можете обрати предмети для проходження ЗНО. Не забувайте, що загальна кількість предметів, обраних для проходження зовнішнього оцінювання, не повинна перевищувати чотирьох. Варто також взяти до уваги і той факт, що Ви можете скласти тест лише з однієї з іноземних мов – англійської, німецької, французької чи іспанської.

У разі необхідності, тести з історії України, всесвітньої історії, математики, біології, географії, фізики, хімії, за бажанням абітурієнта, можуть бути перекладені кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами, а зі світової літератури – російською мовою. Але про це обов’язково варто вказати у реєстраційній картці, мова про яку піде нижче.

V. Зареєструйтеся для проходження ЗНО

Реєстрація на проходження ЗНО триватиме з 3 січня по 05 березня 2014 року. Детальні інструкції щодо того, як правильно зареєструватися для участі у ЗНО розміщені на сайті Українського та 9 регіональних центрів оцінювання якості освіти. Щоб Ваша реєстрація пройшла успішно підготуйте такі документи:

1. Заяву-реєстраційну картку.

Самостійно оформити заяву-реєстраційну картку Ви можете за допомогою спеціальної (безкоштовної) Програми або звернувшись до пунктів реєстрації, які визначені у кожній з областей (для Чернівецької області – http://www.test.if.ua/punkty-rejestratsiji-uchasnykiv-zno-2014-utvoreni-v-oblastyah-obsluhovuvannya-ivano-frankivskoho-rtsoyao.html). Пам’ятайте, що заповнення такої анкети є безкоштовним. Інформація про місце розташування та розклад роботи пунктів реєстрації розміщена на веб-сайтах Українського та регіональних центрів оцінювання якості освіти.

2. Копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям, по батькові та датою народження); або копію свідоцтва про народження (для осіб, які не мають паспорта і яким станом на 1 вересня 2013 року не виповнилося шістнадцять років).

3. Копію документа про повну загальну середню освіту; або довідку з місця навчання (якщо Ви здобудете повну загальну середню освіту у 2014 році). Зразок довідки можна знайти на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

4. Дві ідентичні фотокартки для документів розміром 3х4 см.

Якщо Ви маєте захворювання, що можуть бути перешкодою для проходження ЗНО, Вам потрібно додати до переліку документів висновок закладу охорони здоров’я про необхідність створення особливих (специфічних) умов для проходження зовнішнього оцінювання. Якщо Ви змінювали прізвище, ім’я, по батькові – то варто також додати копію документу про зміну відповідних персональних даних. Іноземцям, особам без громадянства, біженцям та особам, які потребують додаткового або тимчасового захисту, закордонним українцям необхідно також подати копію документа, що підтверджує законність перебування на території України.

На копіях документів, що надаються для реєстрації необхідно зробити напис Згідно з оригіналом (без лапок), поставити особистий підпис і зазначити власне прізвище, ініціали та дату засвідчення копії.

Повний пакет документів для реєстрації Ви повинні надіслати поштоюне пізніше 5 березня до того регіонального (Вінницького, Дніпропетровського, Донецького, Київського, Львівського, Одеського, Сімферопольського, Харківського, а для Чернівецької області – до Івано-Франківського РЦОЯО) центру оцінювання якості освіти, який обслуговує Вашу область.

VI. Отримайте документи, що підтверджують реєстрацію

Після успішної реєстрації (за повідомленням УЦОЯО – протягом трьох тижнів із моменту відправлення реєстраційних документів) абітурієнту буде надіслано (на вказану у реєстраційній картці адресу) рекомендованим поштовим відправленням:

 1. реєстраційна картка абітурієнта;
 2. сертифікат для участі в зовнішньому оцінюванні;
 3. інформаційний бюлетень «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2014 рік».

Для осіб, які надали відповідний висновок закладу охорони здоров’я, буде також надіслано повідомленням про створення особливих умов для проходження зовнішнього оцінювання.

Попри те, що реєстрація тільки почалася, радимо випускникам не затягувати з подачею документів та виважено підійти до вибору предметів ЗНО.

Про особливості та правила проходження ЗНО, основна сесія якого стартує 3 червня та триватиме до 27 червня, Громадянська мережа ОПОРА інформуватиме у наступних публікаціях.

Детальніше за телефонами: 044 222 57 27, 032 254 61 63

361 comments

 1. Thank you for another magnificent article. Where else could anyone get that
  kind of information in such a perfect means of writing?
  I’ve a presentation next week, and I am at the search
  for such information.

 2. I do not even know how I ended up here, but I thought this post
  was great. I don’t know who you are but certainly you are going to a famous blogger if you are not already ;) Cheers!

 3. Have you ever thought about writing an ebook or guest authoring on other sites?
  I have a blog centered on the same ideas you discuss
  and would really like to have you share some stories/information. I know
  my viewers would appreciate your work. If you’re even remotely interested, feel free to shoot me an email.

 4. Yesterday, while I was at work, my cousin stole my iphone and tested to see if it
  can survive a 30 foot drop, just so she can be a youtube sensation. My iPad is now destroyed and she has 83 views.

  I know this is totally off topic but I had to share it with someone!

 5. What’s Taking place i’m new to this, I stumbled upon this I have found It absolutely helpful and it has aided me out loads.
  I hope to contribute & aid other users like its aided me.
  Good job.

 6. Hello! I just wanted to ask if you ever have any problems with hackers?
  My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing a few
  months of hard work due to no back up. Do you have any methods to stop
  hackers?

 7. Hello, i read your blog from time to time and i own a similar one
  and i was just wondering if you get a lot of spam feedback?
  If so how do you prevent it, any plugin or anything
  you can recommend? I get so much lately it’s driving me insane so any assistance is
  very much appreciated.

 8. I read this paragraph completely concerning the
  comparison of hottest and previous technologies,
  it’s awesome article.

 9. I’ve been surfing online greater than three hours these days, but I never found any interesting article like yours.
  It is beautiful worth enough for me. In my view,
  if all webmasters and bloggers made good content as you
  probably did, the internet can be a lot more helpful than ever before.

 10. It’s in fact very complex in this active life to listen news
  on Television, therefore I simply use the web for that reason, and get the most recent news.
  0mniartist asmr

 11. I don’t even know the way I ended up here,
  however I assumed this put up used to be great.

  I don’t understand who you’re however certainly you’re going to a famous
  blogger for those who aren’t already. Cheers!

 12. Hmm it appears like your site ate my first comment (it was super long) so I guess I’ll just sum it up what I submitted and
  say, I’m thoroughly enjoying your blog. I as well am an aspiring blog
  writer but I’m still new to the whole thing. Do you have any recommendations for rookie blog writers?
  I’d certainly appreciate it.

 13. Do you have a spam problem on this site; I also am a blogger,
  and I was curious about your situation; many of us have developed some
  nice methods and we are looking to swap solutions with other folks, why not shoot me an email if interested.

 14. I’m impressed, I must say. Rarely do I come across a blog that’s both equally educative and entertaining, and let
  me tell you, you have hit the nail on the head. The problem is something not enough folks are
  speaking intelligently about. Now i’m very happy that I came across this in my hunt for
  something relating to this.

 15. Great weblog right here! Additionally your site
  lots up very fast! What web host are you the
  usage of? Can I get your associate hyperlink
  in your host? I want my website loaded up as fast as yours lol

 16. I know this website gives quality based posts and other stuff,
  is there any other website which presents these kinds of information in quality?

 17. Awesome blog you have here but I was wanting to know if
  you knew of any discussion boards that cover the same topics
  discussed in this article? I’d really like to be a part of community where I can get feed-back from
  other knowledgeable people that share the same interest.
  If you have any suggestions, please let me know. Appreciate it!

 18. We absolutely love your blog and find nearly all
  of your post’s to be just what I’m looking
  for. Would you offer guest writers to write content in your case?
  I wouldn’t mind producing a post or elaborating
  on many of the subjects you write regarding here.

  Again, awesome weblog!

 19. I do not know whether it’s just me or if perhaps everybody else encountering issues
  with your website. It looks like some of the written text in your content are running
  off the screen. Can somebody else please comment and let me know if this is happening to them too?
  This could be a problem with my internet browser because I’ve had this happen before.
  Thank you

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *