Прес-анонс. Громадські консультації з визначення меж вибочих округів

У середу 21 березня з 11 години у конференц-залі Українського Народного Дому у Чернівцях (вул. Ломоносова, 2) розпочнуться публічні консультації щодо процедури визначення кількості меж виборчих округів в Чернівецькій області. Захід ініційований Громадським Консорціумом Виборчих Ініціатив за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES). Реєстрація учасників з 10:30.

До обговорення пропонуються наступні питання:
1. Критерії територіальної організації виборів.
2. Проблеми визначення меж виборчих округів в Чернівецькій області.

Консультації відбудуться за участі експертів Громадського Консорціуму Виборчих Ініціатив та експертів місцевих громадських організацій – регіональних партнерів Консорціуму. До участі у заході запрошені активісти громадських організацій та політичних партій, представники органів державної влади, місцевих державних адміністрацій, відповідальні особи з регіональних відділів ведення Державного реєстру виборців, депутати місцевих рад, а також представники ЗМІ та громадськості.

Контактні особи: КВУ – Ігор Бабюк +380954646349, ОПОРА – Назар Тимощук +380636286771

Довідка. До Громадського Консорціуму Виборчих Ініціатив входять Лабораторія законодавчих ініціатив, Український незалежний центр політичних досліджень, Громадянська мережа ОПОРА та Комітет виборців України. Захід відбувається за підтримки IFES. Нещодавно Громадський консорціум виступив із Заявою, в якій наголосив, що діючий новий Закон «Про вибори народних депутатів України» містить низку прогалин у частині територіальної організації виборів. Громадські організації вважають, що результати таких консультацій мають бути взяті до уваги ЦВК при прийнятті кінцевих рішень. Адже від того, яким чином буде утворено округи на майбутніх виборах, не в останню чергу залежатиме оцінка цих виборів в Україні міжнародною спільнотою, їх визнання суспільством та учасниками виборчої кампанії.