Поява озброєних бійців батальйону Київ-1 в Чернівецькій області в день виборів – рішення керівництва МВС

15 бійців батальйону Київ-1, двох з яких спостерігач ОПОРИ помітив в день виборів 26 жовтня поблизу дільниці в селі Подвір’ївка Кельменецького району, приїхали в Чернівецьку область згідно з рішенням керівництва Міністерства внутрішніх справ України. Зокрема, про це йдеться у відповіді на інформаційний запит від УМВС в Чернівецькій області, який ОПОРА надіслала 26 жовтня.

Нагадаємо, 26 жовтня поблизу дільниці в селі Подвір’ївка Кельменецького району (204 виборчий округ) спостерігачем ОПОРИ було помічено двох озброєних автоматами чоловіків у військовій формі. Озброєні люди не представлялись. Згодом з’ясувалось, що вони – бійці батальйону «Київ-1». ОПОРА написала запит до УМВС в Чернівецькій області, аби нам пояснили на яких підставах і хто ініціював появу бійців на території області.

У відповіді йдеться, що:

у зв’язку із недостатністю наявного резерву особового складу УМВС для належної протидії можливим грубим порушенням виборчого законодавства під час проведення позачергових виборів народних депутатів, рішенням керівництва МВС від 25 жовтня до особливого розпорядження у підпорядкування начальнику УМВС у Чернівецькій області було відряджено 15 працівників батальйону патрульної служби особливого призначення «Київ-1» ГУМВС України в м. Києві для надання допомоги з охорони громадського порядку (лист МВС України від 25 жовтня).


Самого листа ОПОРІ не надали, бо «вказаний лист відноситься до категорії документів з обмеженим доступом, копіювання яких заборонено, надати його копію не представляється можливим».

Варто наголосити, що бійців батальйону помітили тільки на території 204 виборчого округу. Саме в цьому одномандатному окрузі одним з лідерів виборчих перегонів був кандидат від Народного Фронту Максим Бурбак. В той же час 32 в списку Народного фронту був Євген Дейдей, який є радником Міністра внутрішніх справ та керівником батальйону Київ-1.

Детальніше: Надія Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua

Чернівецьке представництво Громадянської мережі ОПОРА відкрило гарячу лінію за номером 099 010 65 51. Важливу інформацію можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org та на сторінці в Facebook – https://www.facebook.com/oporaChernivtsi

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня 2014 року, Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.

Website: http://oporaua.org/
Facebook: https://www.facebook.com/cn.opora
Twitter: https://twitter.com/opora (@opora)