Половина замін в ОВК Чернівецької області має політичну історію дотичну до Партії регіонів

У Чернівецькій області зафіксовано масову неявку на перше засідання всіх 4 ОВК представників політичних партій: «Союз анархістів України», Всеукраїнське політичне об’єднання «Єдина Родина», «РУСЬ ЄДИНА», «Руська Єдність», «БРАТСТВО», «Руський блок». Всі вони не були мешканцями Чернівецької області. Станом на 13 вересня ці члени ОВК були замінені на представників цих же партій, мешканців Чернівецької області. ОПОРА дослідила політичну історію цих кандидатів і отримала результат, що як мінімум в 12 з 24 вона напряму пов’язана з Партією регіонів або Віктором Федоровичем Януковичем.

Чинне виборче законодавство спрощує процедуру висування кандидатів на посади в ОВК – і це призвело до несправедливих наслідків розподілу квот між суб’єктами виборчого процесу. Партії, які зареєстрували лише 1 кандидата в одномандатному мажоритарному окрузі, отримали після жеребкування 225 місць. Жеребкування було проведено разово на всі 225 округів.

У Чернівецькій області наслідком такої ситуації стала масова неявка на перше засідання всіх 4 ОВК (201, 202, 203, 204) представників таких політичних партій, як: «Союз анархістів України», Всеукраїнське політичне об’єднання «Єдина Родина», «РУСЬ ЄДИНА», «Руська Єдність», «БРАТСТВО», «Руський блок». Основною причиною стало те, що вони не були мешканцями Чернівецької області. Станом на 13 вересня всі такі члени ОВК (всього 24: 4 ОВК, 6 партій) були замінені на представників цих же партій, але мешканців Чернівецької області. Ці зміни зафіксовані в постановах Центральної виборчої комісії: № 670 від 30 серпня 2012 року, № 693 від 31 серпня 2012 року, № 709 від 1 вересня 2012 року, та № 737 від 3 вересня 2012 року.

ОПОРА дослідила політичну історію цих кандидатів і отримала результат, що як мінімум в 12 з 24 вона напряму пов’язана з Партією регіонів або Віктором Федоровичем Януковичем. Результати дослідження наведено в таблиці, яка доступна в мережі Інтернет за посиланням http://goo.gl/1K0BR:

За коментарями звертайтесь до Назара Тимощука, координатора виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області, 063 628 67 71