Підсумки громадського спостереження за Вступною кампанією 2011 в Чернівецькій області

31 серпня 2011 р. відбулася прес-конференція Чернівецького представництва «Громадянської мережі ОПОРА», під час якої були оприлюднені висновки спостереження за вступною кампанією 2011 року у області.

Громадянська мережа ОПОРА четвертий рік поспіль спостерігає та аналізує якість організації та прозорість вступної кампанії. Спостерігачі ГМ ОПОРА працювали у двох ВНЗ Чернівецької області – Чернівецькому національному університеті ім. Юрія Федьковича та Буковинському державному університеті – та реагували на повідомлення абітурієнтів і їх батьків щодо порушень у інших навчальних закладах в межах області.

Загалом процес організації вступної кампанії 2011 р. у Чернівецьких вищих навчальних закладах був здійснений на високому рівні, вистачало місць для прийому документів, великих черг на приймальних комісіях не спостерігалося, інформація щодо списків рекомендованих до зарахування оприлюднювалась вчасно і в повному обсязі. В цілому – там, де мали доступ спостерігачі, проблем помічено не було; якщо виникали якісь питання в ході вступної кампанії, то вони вирішувалися оперативно на рівні відповідальних секретарів приймальної комісії та під час засідань ПК.

Відсутність черг у приймальних комісіях ВНЗ можна пояснити двома факторами: по-перше, правила прийому, які цього року затвердило профільне Міністерство, стали зрозумілішими та чіткішими; по-друге, значно зменшилася кількість випускників – майже на 40%. Як бачимо, ці чинники не залежать від навчальних закладів – приймальні комісії спрацювали так, як і минулого року, проте роботи у них поменшало.

Розподіл державного замовлення.

Обсяг державного замовлення для Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича порівняно з попереднім роком скоротили на 14,6% (2463 фахівця проти 2883 минулого року):

ОКР бакалавр – 1157 проти 1449 (на 20,2% менше)

ОКР спеціаліст – 907 проти 836 (на 8,4% більше)

ОКР магістр – 344 проти 543 (на 36,6% менше)

ОКР молодший спеціаліст – 55 (як і минулого року).

В свою чергу в Буковинському державному університеті обсяги державного замовлення істотно не змінились в порівнянні з 2010 роком.

Функціонування системи «Електронний вступ 2011»

Ще одним важливим нововведенням цьогорічної кампанії стала активна популяризація Міністерством освіти і науки, молоді та спорту  системи “Електронний вступ-2011, за допомогою якої абітурієнти могли б мати можливість  подавати заяви для вступу на навчання до внз III–IV рівнів акредитації через Інтернет. За своєю сутністю ця система є прогресивною, однак вона була запропонована абітурієнтам і приймальним комісіям вищих навчальних закладів дещо недопрацьованою. Також варто зауважити, що ні ЧНУ, ні в БДМУ правилами прийому не було врегульовано електронний прийом документів.

Інформаційний запит з приводу добровільних внесків на рахунок ВНЗ.

1 серпня Чернівецьке представництво Громадянської мережі ОПОРА направило до Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича інформаційний запит з проханням надати інформацію про суми добровільних внесків абітурієнтами за роки та місяці протягом останніх 4 років, які надішли на рахунок університету. Відповіді представництво досі не отримало, хоча запит був взятий до уваги та направлений до бухгалтерії університету, де він знаходиться й досі.

Інформація:

Громадянська мережа ОПОРА – незалежна, неурядова, позапартійна всеукраїнська організація, спрямована на активізацію громадян. З моменту заснування в 2005 році ОПОРА служить інтересам суспільства шляхом успішного впровадження громадських ініціатив у таких сферах, як житлово-комунальне господарство, освіта, вибори, громадський контроль.

Контактна особа: Юрій Хорунжий – 063 616 04 81, y.khorunzhiy@opora.org.ua