Перебіг другого туру виборів у Чернівецькій області (постійно оновлюється)

Експрес-повідомлення щодо громадського спостереження за перебігом другого туру виборів у Чернівецькій області станом на 14.00

Згідно даних, що надходять від спостерігачів з ОВК середня явка виборців по області станом на 11.00 коливалася в околі 15 %. Станом на 13.30 в м. Чернівцях (ТВО 204) проголосувала майже третина мешканців.

Щодо непорозуміння, яке виникло із голосуванням представників правоохоронних органів, то як повідомляє спостерігач ОПОРИ в 205 ОВК на разі здійснюються спроби в позитивному руслі вирішити ситуацію із наміром таки дати правоохоронцям можливість проголосувати за місцем несення служби в день виборів.

Щодо ведення незаконної агітації, то в м. Новоселиця (ТВО 206) зафіксовані поліграфічні матеріали, які своєю колористикою та символікою у вигляді серця нагадують агітаційні матеріали за Юлію Тимошенко, хоча ця агітація є прихованою, бо не містить прямого заклику голосувати за конкретного кандидата.


Детальніша інформація по різним ТВО на території Чернівецької області:

ТВО 204:

 • ВД 21 (ЗОШ № 33 м. Чернівці), 77 (Приміщення Чернівецького кооперативного економіко-правового коледжу, м. Чернівці) розпочали роботу невчасно (о 8.20 обидві), про що складені відповідні акти.
 • На ВД 3 (Початкова школа-гімназія №4, м. Чернівці) – перед початком голосування виявили відсутність контрольних талонів. Ситуація оперативно до початку голосування була вирішена.

ТВО 205:

 • На ВД 142 (с. Слобода-Банилів, Вижницький р-н, Чернівецька обл.) при прийомі бюлетенів виявилося, що бракує 64: мало бути 696, отримали тільки 632. Членами ДВК після перерахунку було складено відповідний акт.
 • На ВД 45 (Сторожинецький район, смт. Красноїльськ Чернівецька обл.), як повідомив телефоном один із членів ДВК (станом на позавчора), ВКРАЛИ БЮЛЕТЕНІ. Як виявилося – ця людина просто не українець за національністю і трохи не розібрався в ситуації, а з бюлетенями усе гаразд.
 • Представники міліції далеко не завжди перебувають у “безпосередній близькості від дільниці” – так, на ВД 4 (приміщення лісового коледжу, Чернівецька область, Сторожинецький район, м. Сторожинець) їх потрібно було ДОВГО шукати, вони перебували далеко; на ВД 53 (приміщення клубу медпрацівників Чернівецька область, Сторожинецький район, м. Сторожинець) міліція перебувала у сусідньому приміщенні.
 • На ВД 27 (приміщення клубу, Чернівецька область, Сторожинецький район, с. Спаська) уже зараз постає питання з проблемою транспортування протоколів і бюлетенів після завершення підрахунку голосів, адже виборча дільниця знаходиться аж за КІЛОМЕТР від центральної дороги – яка розчищена; авто знаходиться біля дільниці і той кілометр нерозчищеного заметеного шляху аж ніяк не здолає. Триває робота з вирішення питання, і це вже сигнал про те, що подібні проблеми слід очікувати на дільницях, які дислоковані у гірських районах.

ТВО 206:

 • На ВД 5 (Чернівецька обл., Новоселицький р-н., с. Берестя) зафіксовано випадок спроби зайти до кабінки голосування двох осіб одночасно, про що офіційними спостерігачами було складено відповідний акт.

ТВО 207:

 • На ВД 31 (с. Млинки, Хотинського району, Чернівецької області) зранку були відсутні інформаційні матеріали про кандидатів в Президенти через неможливість, за словами членів ДВК, прикріпити їх до обморожених стін (опалення на ВД – пічкове). Після того як приміщення прогрілося, матеріали таки розмістили вже після початку голосування. Проте, вони були зірвані особою, яка назвали себе бібліотекарем (ВД – приміщення школи, де є приміщення бібліотеки), яка не є членом ДВК і прийшла на роботу в неділю. Мотивували свій вчинок пані бібліотекар «забороною агітації в день виборів». На разі складається відповідний акт щодо ситуації, а також в ситуацію втрутилися правоохоронні органи.


Експрес-повідомлення щодо громадського спостереження за перебігом другого туру виборів у Чернівецькій області станом на 11.00

Голосування в Чернівецькій області розпочалося і проходить без особливих ексцесів. Станом на зараз усі дільниці працюють у нормальному режимі. Хоча спостерігачі ОПОРИ й зафіксували випадки, коли робота поодиноких ДВК розпочалася невчасно (ТВО 204: ДВК 21, 77). Окрім того в ОВК 206 станом на 10.30 не було встановлено постійного телефонного зв’язку із 8-ма ДВК, станом на 11.00 зв’язок був частково поновлений.


Щодо кількості виборців у списках станом на початок голосування, а також щодо кількості бажаючих проголосувати на дому, то ситуація виглядає наступним чином:

 • ТВО 204: кількість виборців 186737, намір голосувати на дому висловили 2364 (1,3%);
 • ТВО 205: кількість виборців 194115, намір голосувати на дому висловили 10310 (5,3%);
 • ТВО 206: орієнтовна кількість виборців 144732, намір голосувати на дому висловили 3279 (точні дані відсутні через перебої із телефонним зв’язком між ОВК та ДВК);
 • ТВО 207: кількість виборців 176044, намір голосувати на дому висловили 8571 (4,9%). На ДВК 57 (Чернівецька обл., Заставнівський р-н, с.Вербівці, вул. Колгоспна, 21) із 416 виборців, 106 голосуватимуть на дому (25%).


Щодо конфліктних ситуацій, то назріває конфлікт (невизначеність щодо можливості голосування правоохоронців за місцем ведення служби в день голосування) між ОВК 207, 205 та правоохоронними органами. За словами голів цих ОВК: «ЖОДЕН міліціонер голосувати за місцем несення служби не буде (хіба що живе там і то його виборча адреса), ЖОДНИХ домовленостей немає», – хоча начальник УМВС УКРАЇНИ у Чернівецькій області генерал-майор міліції Георгій Проскурняк на прес-конференції у четвер й запевняв, що: “Є домовленості, усе підготовлено, наші люди голосуватимуть за місцем несення служби». В ОВК 204, 206 підтверджують факт домовленості, яка документально представлена у вигляді поданих від правоохоронців заяв та відповідних постанов ОВК щодо включення міліціонерів у списки для голосування.


Щодо ведення незаконної агітації, то в м. Чернівцях так само як і в ряді інших обласних центрах (Львів, Кривий-Ріг) зафіксовані білборди на підтримку гасел лідера опозиції Віктора Януковича. Хоча, агітація є прихованою, бо не містить прямого заклику голосувати за конкретного кандидата, проте гасла, що використовуються в ній («Україна для людей») та її кольористика викликають в виборців асоціації з Партією Регіонів. Окрім того, ОВК 204 перенаправила на розгляд в правоохоронні органи заяву офіційного спостерігача щодо незаконної агітації 06.02 проти одного із кандидатів (газета «гірка Правда» у стилі «чорного PR»).

За детальнішою інформацією щодо різних ТВО можна звертатися до спостерігачів, які постійно присутні у відповідних ОВК:

ОВК 204: Тимощук Назар, тел.: 0509104908, 0636286771

ОВК 205: Костинян Микола, тел.: 0971958410

ОВК 206: Баранський Владислав, тел.: 063818018

ОВК 207: Хорунжий Юрій, тел.: 0636160481, 0976621552


Довідка. Громадянська мережа ОПОРА – незалежна, неурядова, позапартійна всеукраїнська організація, спрямована на активізацію громадян. З моменту заснування в 2005 році ОПОРА намагається служити інтересам суспільства шляхом впровадження громадських ініціатив у таких сферах, як житлово-комунальне господарство, освіта, вибори, громадський контроль.

Під час виборчої кампанії ОПОРА здійснювала систематичне громадське спостереження за цим політичним процесом. На території Чернівецької області під час другого туру виборів представники Громадянської мережі ОПОРА відслідковують перебіг дня голосування в усіх чотирьох ОВК та присутні під час роботи на окремо взятих виборчих дільницях. На основі результатів волевиявлення, що будуть зафіксовані у протоколах дільничних комісій, планується провести швидкий статистичний підрахунок голосів, результати якого будуть представленні на прес-конференції в понеділок 0 8 лютого о 10 годині в конференц-залі Українського Народного Дому (м. Чернівці, вул. Ломоносова, 2). Більш детальну інформацію щодо всієї України можна дізнатися на сайті www.opora.org.ua, а інформація, що стосується спостереження в нашому регіоні постійно оновлюється на сайті Чернівецького Представництва ГМ ОПОРА – www.oporacv.org.

Відповідальний за роботу з медіа в день виборів,

активіст ЧП ГМ ОПОРА, Григорій Сорочан

Тел.: 0636286772, e-mail: chernivtsi@opora.org.ua, ICQ: 241923408

(оновлюється)