Партія регіонів на Буковині розкололась

У Чернівецькій області відбувся розкол в Партії регіонів. Частина регіоналів після рішення президії політради ПР від 4 квітня 2014 року про виключення лідера обласного осередку ПР в Чернівецькій області, екс-голови ОДА Михайла Папієва, вирішила покинути лави партії і засудила таке рішення президії.

Зокрема, в Кіцманському районі районна організація Партії регіонів була розпущена та знята з реєстрації. Матвій Куцак, колишній заступник керівника обласного штабу ПР з організаційно-методичної роботи на парламентських виборах 2012 року, у розмові зі спостерігачем ОПОРИ повідомив, що у виборчій кампанії на виборах 2014 року участі не братиме, в штабі ПР не працюватиме.

Тим часом, в обласній ПР говорять про те, що на заміну Михайлу Папієву партійною організацією запропоновано керувати Миколі Романюку, колишньому народному депутату, який очолював парторганізацію з дня заснування до 2010 року. В ПР між групами Михайла Папієва та Миколи Романюка ще з 2010 року точились партійні суперечки щодо посад та призначень заступників, керівників структурних підрозділів, РДА тощо.

Ймовірно, з Миколою Романюком залишиться група так званих первинних регіоналів, які стояли у витоках партії. З Михайлом Папієвим підуть ті, кого він привів до влади (колишні заступники, керівники, есдеки).

Як ОПОРА повідомляла раніше, 02 квітня Чернівецька обласна організація Партії регіонів поширила заяву, підписану Михайлом Папієвим, в якій засудила факт висування Михайла Добкіна кандидатом від Партії регіонів, а також у заяві мова йшла про підтримку чернівецькими регіоналами кандидатури Сергія Тігіпка. Після цього на сайті всеукраїнської організації Партії регіонів було оприлюднено інформацію, що Президія Політради ПР вирішила рекомендувати Політраді партії розглянути питання про дострокове припинення повноважень керівних органів та керівних осіб, зокрема, й Чернівецької (Михайла Папієва) обласної організації ПР.

Тим часом, в районах Чернівецької області місцеві осередки Партії регіонів та фракції в місцевих радах або заявили про саморозпуск, або знаходяться у підпіллі. Так, у Кельменцях спостерігач ОПОРИ за адресою, де ще в грудні знаходився офіс місцевих регіоналів, зараз знайшов зачинені давно двері із знятою табличкою. У Чернівцях же офіс обласної організації Партії регіонів пустує після того, як наприкінці лютого 2014 року представники Правого сектору з нього винесли меблі, техніку та документи.

Окрім того, 8 квітня з фракції Партії регіонів, та й власне самої партії, вийшли в тому числі народні депутати-мажоритарники з Чернівецької області Геннадій Федоряк, якого відносять до групи Дмитра Фірташа, а також Артем Семенюк, близький родич Михайла Папієва. Того ж дня на сайті Сергія Тігіпка з’явилось звернення, підписане 14 депутатами «про вихід з Партії регіонів і фракції Партії регіонів у Верховній Раді України, а також про створення опозиційної до чинної влади депутатської групи».

До речі, важливу інформацію про вибори, порушення під час виборчої кампанії, хід та результати кампанії зі спостереження можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

Детальніше:

Надія Бабинська, тел.: +380502104847, virna@opora.org.ua
Назар Тимощук, координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області, тел.: +38063 628 67 71, n.tymoshchuk@opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.