Опозиційний блок в Чернівцях розмістив агітаційні сіті-лайти без вихідних даних

У Чернівцях (по вулиці Комарова навпроти готелю Черемош) 26 вересня спостерігачем ОПОРИ зафіксовано декілька рекламних сіті-лайтів Опозиційного блоку без вихідних даних (ФОТО). Виборчий список цієї політичної сили зареєстрований Центральною виборчою комісією 26 вересня. Відсутність вихідних даних є порушенням ч. 7 ст. 69 Закону «Про вибори народних депутатів України»:

Друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про замовника цих матеріалів, установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

В зареєстрованому списку Опозиційного блоку фігурують кандидати, що мають відношення до Чернівецької області. Так, в списку під номером 18 опинився Іван Мирний (колишній голова УБОЗ Чернівецької області), під номером 22 – Михайло Папієв (колишній голова Чернівецької ОДА), під номером 99 – Олена Куцак (керівник юридичної фірми «Куцак і Партнери», яка здійснювала юридичний супровід діяльності Партії регіонів у Чернівецькій області). У списку відсутній Геннадій Федоряк (народний депутат України від Партії регіонів, у 2012 році переміг у 203 окрузі з результатом 51,73%), про ймовірну появу якого ще до реєстрації повідомляли окремі ЗМІ.

Під час виборів народних депутатів України 2012 року Михайло Папієв, який в той час був головою Чернівецької ОДА, очолив разом з головою Донецької ОДА рейтинг адміністративного впливу на виборчий процес. Саме у 2012 році його родич Артем Семенюк був кандидатом від Партії регіонів та переміг у 204 виборчому окрузі із результатом 57,54 %. У 2014 він знову зареєстрований як кандидат в 204 окрузі, проте, яке самовисуванець.

Чернівецьке представництво Громадянської мережі ОПОРА відкрило гарячу лінію за номером 099 010 65 51. Важливу інформацію про вибори, порушення під час виборчої кампанії, хід та результати кампанії зі спостереження можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org та на сторінці в Facebook – https://www.facebook.com/oporaChernivtsi

Детальніше:
Григорій Сорочан, тел.: +380636286772, g.sorochan(at)opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.

Website: http://oporaua.org/
Facebook: https://www.facebook.com/cn.opora
Twitter: https://twitter.com/opora (@opora)