ОДИН КІЛОГРАМ МУКИ – СПРОБА «ДРІБНОГО ПІДКУПУ» ЧИ «ЧОРНИЙ PR?»

Сьогодні 28 жовтня в районі мікроринку «Нива» (на куті вулиць Комарова та Червоноармійської, м. Чернівці) спостерігач ГМ ОПОРА натрапив на дівчину (фото додається), яка пропонувала перехожим 1 кг муки.

Як виявилося, агітатор (дівчина роздавала агітаційний матеріал кандидата у депутати Чернівецької міської ради – Вавринчука Олександра від політичної партії «Третя Сила») записувала адреси усіх бажаючих і обіцяла, що наступного дня кожному персонально додому занесуть по 1 кг муки. Більше нічого з продуктів не пропонувалося. Згодом біля цієї дівчини згуртувалось ще 5 подібних «активістів-агітаторів», в яких очевидно була обідня перерва.

Нагадаємо, що згідно норм чинного Закону про місцеві вибори (зокрема частини 4 статті 53) “…Забороняється проводити передвиборчу агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерей, товарів (крім товарів, що містять зображення назви, символіки, прапора політичної партії, місцева організація якої є суб’єктом виборчого процесу, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує п’яти відсотків мінімального розміру заробітної плати та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг…”. Насправді 1 кг муки «юридично» не дотягує до «підкупу», хоча з моральної точки зору даний факт викликає неприємні асоціації.

ГМ ОПОРА з приводу виявленого факту звернулася за коментарем до члена політради партії «Третя Сила» і кандидата на посаду Чернівецького міського голови Михайла Крайса, який зазначив наступне: “Ми разом із своїми соратниками визначили принципи проведення виборчої кампанії і даний факт мені невідомий. Я вважаю це чорним піаром спрямованим проти мене особисто та політичної сили, яку я представляю”. Після виїзду на конкретне місце події представник «Третьої сили» повідомив, що “на жаль, йому не вдалось знайти осіб, які робили ці дії”, але підтвердив факт, що “цими особами роздавались агітаційні матеріали його партії”. Окрім того Михайло Крайс описав схему «чорного PR», за якою, нібито, діяли його конкуренти: «Я припускаю, що ці агітаційні матеріали були зібрані напередодні з косяків дверей виборців та магазинів, куди агітатори розносили агітки «Третьої сили». А сьогодні з метою дискредитувати «Третю силу» пропонували муку, роздаючи газети партії та листівки кандидата до Міської ради. Я підозрюю конкретних осіб, які це організовують, і що це подвійний удар по партії: по-перше, сам факт роздачі; по-друге, після того, як ніхто нічого не занесе додому – це теж негатив для нашої політичної сили. Нам вистачає розуму, щоб зрозуміти, що такі методи агітації не приносять ніякого рейтингу, а навпаки».

ГМ ОПОРА останніми днями відмічає у Чернівцях та області різке збільшення фактів використання “чорного PR”, “дрібного підкупу” тощо, стурбована таким фактом, і закликає учасників виборчого процесу на Буковині довести агітаційну кампанію до кінця із честю.

За детальнішою інформацією звертайтеся до координатора кампанії громадського спостереження за виборами ГМ ОПОРА у Чернівецькій області:

Тимощук Назар

тел.: 063-628-6771, 050-910-49-08

n.tymoshchuk@opora.org.ua