При голосуванні за недовіру Міському голові чернівецькі депутати масово для чогось фотографували в кабінках свої бюлетені

31 березня 2011 року відбулася шоста сесія Чернівецької міської ради. У сесійній залі зареєструвалось 60 депутатів, тобто повний склад ради. На порядок денний було винесено 31 питання. Першим, незважаючи на те, що воно в було у другій половині запланованого списку, депутати вирішили розглянути питання щодо недовіри Чернівецькому міському голові Федоруку Миколі Трохимовичу.

Сам факт цього голосування не став несподіванкою ні для журналістів, ні для громадян міста. Про це депутати з опозиційної до Миколи Федорука більшості (Партія регіонів – 18 мандатів, ВО “Батьківщина” – 17 мандатів, Наша Україна – 6 мандатів) та й сам Міський голова неодноразово говорили на численних погоджувальних радах та минулих сесіях Міської ради.
Напередодні сьогоднішнього “бою” у стінах Ратуші, за всіма правилами воєнних дій була проведена потужна інформаційна “арт-підготовка” на мера на всеукраїнському рівні. У самому ж місті окрім численних мітингів “за” і “проти” за два дні до 6 сесії з’явилися невідомо ким замовлені, і невідомо ким встановлені біг-борди з написами «ВІН ІДЕ: підтримаємо бажання мера піти у відставку!», виконані в “кольоровому” стилі передвиборчих біг-бордів кампанії Тимошенко «Вона працює».

Перед самим голосуванням керівники фракцій, які входять у депутатську більшість, виступили в сесійній залі із критикою стану справ в місті, позитивною оцінкою проробленої “більшовиками” роботи протягом каденції 6 скликання та констатували “настання нових часів в місті” (довідка: Міський голова міста Чернівці Микола Федорук вже 17 рік займає цю посаду).
Керівник фракції політичної партії “Фронт змін” (15 мандатів) оголосив, що вони не братимуть участь в цьому голосуванні, а представники фракції ВО “Свобода” (3 мандати) демонстративно перед журналістами та камерами порвали свої бюлетені для голосування.

Лічильна комісія оголосила порядок, який передбачав наступне: депутати мали підходити і брати бюлетені за списком, по черзі, відповідно до фракції. Першими голосували регіонали, потім представники ВО “Батьківщина”, “нашоукраїнці”, “свободівці”, які порвали бюлетені, а також один позафракційний депутат (довідка: для висловлення недовіри міському, селищному голові необхідно 2/3 від складу ради, тобто 41 голос). У результаті голосами 42 депутатів Чернівецькому міському голові Миколі Федоруку було висловлено недовіру.

Сам процес голосування можна назвати «змішаною системою фальсифікацій». Нагадаємо, що в місцевій пресі свого часу довго обговорювався процес обрання секретаря Міської ради Михайлішина В.М. (Партія регонів), яке на переконання багатьох відбувалось із застосуванням спеціальної системи позначок депутатами в бюлетенях. Цього разу була помічена ще й процедура фотографування бюлетенів та відкритого вкидання їх в урну. Загалом спостерігачем від ОПОРИ було підраховано 9 унікальних позначок на бюлетенях. Депутати, не соромлячись, із увімкненим звуком та спалахом фотографували свої бюлетені в кабінці для голосування і демонстративно перед пресою та однопартійцями показували свій бюлетень.
Протистояння між депутатами та мером, котре тривало все 6 скликання Міської ради, не завершилось, а набрало нового оберту. Вчора 30 березня відбулись збори ініціативної групи чернівчан із наміром провести місцевий референдум, щодо розпуску Міської ради, який підтримав мер. Також, враховуючи недостатню мотиваційну частину рішення щодо висловлення недовіри (довідка: жодного рішення суду щодо дій чи бездіяльності міського голови немає) дає підстави передбачити можливість подальших судових розглядів щодо сьогоднішнього рішення.