Навчання громадських спостерігачів на Президентських виборах 2010 року

12 січня у приміщенні конференц-залу Українського Народного Дому Чернівецьке представництво Громадянської мережі ОПОРА проводило навчання громадських спостергіачів за виборами Президента України 2010 в рамках довготремінового спостереження за виборами.

Учасники навчання ознайомились з виборчим законодавством, з правами і обов’язками спостерігачів та процедурою проходження глосування.

Спостереження в Чернівецький області ведуть четверо довготермінових спостерігачів, закріплених за 4-ма виборчими округами (204, 205, 206, 207), та короткотермінові спостерігачі, які будуть працювати в день виборів. Моніторинг передвиборчого процесу проводиться за чотирма напрямками, а саме:
·    діяльність органів місцевого самоврядування (зокрема, матеріально-технічне забезпечення окружних та дільничних виборчих комісій);
·    аналіз роботи системи виборчих комісій; ведення агітації в регіоні;
·    робота Органів ведення Державного реєстру виборців;
·    фіксування порушень виборчого законодавства.

З початком президентських перегонів 74 довготермінові спостерігачі від ОПОРИ проводять моніторинг у 225 виборчих округах України. В день голосування буде залучено ще 1000 спостерігачів, які працюватимуть безпосередньо на дільницях. Окрім цього, ОПОРА планує стежити за оголошенням результатів виборів, оскарженням процедурних порушень з боку кандидатів з метою захисту волевиявлення виборців.

Фото з заходу «Навчання спочтерігачів 12 січня 2010 року»