Наліпки «Рідного міста» в порушення закону розміщено на чернівецьких таксі

Спостерігачі ОПОРИ зафіксували в Чернівцях на окремих автомобілях служб таксі «Євротранс» та «Браво-Захід!» наліпки «Рідне місто», які оформлені у стилі та кольоровій гамі політичної партії «Рідне місто». Ця політична сила веде своїх кандидатів до Чернівецької міської ради, а також висунула кандидата на посаду міського голови.

View post on imgur.com

View post on imgur.com

Автомобілі з наліпками були зафіксовані 16 жовтня в Чернівцях на стоянці поблизу лікарні по вул. Фастівська (служба «Євротранс», номер автомобіля СЕ8386АХ), та на вул. Івана Франка (служба «Браво-Захід!», номер автомобіля СЕ3548АК). У другому випадку спостерігач, поспілкувавшись із водієм, вияснив, що наліпки на автомобілях таксі розміщували, нібито, за ініціативи «центрального офісу».

Відео

Водій таксі на запитання, хто розмістив наліпки партії на автомобілі, дав спостерігачу ОПОРИ візитівку фірми «Браво-Захід!» та відповів наступне:

– Центральний офіс. Номер 4. І расказивайтє там…

Згідно ч. 6, п. 9, статті 60 Закону України «Про місцеві вибори», забороняється розміщувати носії політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів.

Нагадаємо, що порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях громадянином – тягнуть за собою накладення штрафу від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, підприємствами-розповсюджувачами реклами – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (стаття 212-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Володимир Бешлей, кандидат в депутати до Чернівецької міської ради від партії «Рідне місто», прокоментував ОПОРІ (від себе особисто), що згідно закону він не бачить в тому порушення і не вважає це політичною рекламою, оскільки там немає закликів.

В законі «Про місцеві вибори» (п. 5 ст.57) йдеться, що до політичної реклами належить використання символіки (гімну, прапору, розпізнавального знаку, девізу) або логотипів політичної партії, місцева організація якої є суб’єктом відповідного виборчого процесу, місцевої організації партії, яка є суб’єктом виборчого процесу, використання передвиборних слоганів, гасел кандидатів, політичної партії, її місцевих організацій, а так само повідомлення про проведення видовищних чи інших публічних заходів на підтримку місцевої організації партії, кандидата або про підтримку зазначених заходів місцевими організаціями партій, кандидатами, політичними партіями, місцеві організації яких є суб’єктами відповідного виборчого процесу, а також привернення уваги до участі у таких заходах місцевих організацій партій чи певних осіб як кандидатів.

Вказану інформацію ОПОРА передала УМВС в Чернівецькій області для реагування.

Розпочала роботу гаряча лінія Чернівецького представництва Громадянської мережі «ОПОРА». Відповідно всі бажаючі можуть задзвонити за номером 099 010 6551 і отримати консультацію щодо виборчого процесу або ж повідомити про порушення. А про факти, зафіксовані нашими спостерігачами можна дізнатись на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

За коментарями звертайтесь:
Координатор виборчих програм Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА Тарас Прокоп, тел. +380954900504, prokoptar@gmail.com
Надія Вірна, тел. +380502104847, virna@opora.org.ua