На Кельменеччині сільська комісія самовільно розподіляла кандидатів по округах

У селі Нелипівці Кельменецького району сільська виборча комісія на власний розсуд розставляла кандидатів в депутати сільської ради на одномандатні округи. Про це «ОПОРУ» повідомила одна з кандидатів в депутати Наталія Розкрут.

За словами кандидатки, члени комісії вирішили самостійно розподілити кандидатів по округах і не дозволяли у заявах вказувати округ, по якому вони балотуються. Заборону аргументували тим, що цього не вказано в законі. Комісією було складено протокол під назвою «Про розподіл виборчих округів між кандидатами в депутати». Це викликало обурення у кандидатів і вони звернулися до Кельменецької територіальної районної виборчої комісії.

View post on imgur.com

Після роз’яснювальної бесіди в районній виборчій комісії, члени сільської комісії на засіданні 2 жовтня знову не дозволили кандидатам у депутати сільської ради в заявах вказувати округ, в якому вони хочуть балотуватись. Спостерігач ОПОРИ ще раз звернув увагу районної виборчої комісії на проблему.

Тільки 4 жовтня виборча комісія с. Нелипівці провела засідання, де виправила свої помилки відповідно до статті 39 закону України «Про місцеві вибори».

На жаль, в законодавстві дійсно багато прогалин. Зокрема, якщо для висуванця від партії в одномандатному окрузі чітко в статті 39 чітко прописано необхідність подати «заяву особи про згоду балотуватися кандидатом у депутати від цієї місцевої організації партії у відповідному одномандатному виборчому окрузі» (ч.5 п.1 ст. 39), то вже для самовисуванця прописано лише необхідність подання «особисто підписаної ним заяви про самовисування кандидатом у депутати» (п.3 ст. 39).

З 22 вересня розпочала роботу гаряча лінія Чернівецького представництва Громадянської мережі «ОПОРА». Відповідно всі бажаючі можуть задзвонити за номером 099 010 6551 і отримати консультацію щодо виборчого процесу або ж повідомити про порушення. Про факти, зафіксовані нашими спостерігачами можна дізнатись на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

За коментарями звертайтесь:
Координатор виборчих програм Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА
Тарас Прокоп, тел. +380954900504, prokoptar@gmail.com
Надія Вірна, тел. +380502104847, virna@opora.org.ua
Віталій Гайсенюк, тел. +380992554958