На Кельменеччині агітаторам від «Відродження» дають 500 грн за 60 голосів

Спостерігачі ОПОРИ виявили, що агітатори за партію «Відродження» на Кельменеччині отримують кошти залежно від того, який буде результат виборів за кандидатів від партії. Так, за 60 голосів «загітованих», які проголосували в день виборів за кандидата від партії, дають 500 грн.

Під час розмови з одним з агітаторів в Кельменцях той повідомив, що кожен агітатор отримує свою ділянку для агітаційної роботи і вже за результатами виборів по цій ділянці, якщо кандидати від партії «Відродження» набирають 60 голосів виборців, то агітатор отримує 500 грн, а за кожен голос зверх 60 – ще плюс 20 грн.

В коментарі ОПОРі лідер місцевого осередку партії «Відродження» Олег Унгуряна повідомив таке:

– У нас чимало кандидатів до облради та райради. Вони самі керують наметами, залучають групу підтримки для здійснення агітації, і не виключено, що надають їм кошти на їжу та транспортні витрати. Цивільно-правових угод про здійснення агітації на платних засадах ми не укладаємо, бо з виборчих фондів це фінансувати не можна. Не знаю, хто саме пропонував оплату за агітацію, тому не можу предметно відповідати.

Нагадаємо, що п. 4 ст. 60 Закону «Про місцеві вибори» забороняє укладення з виборцями за рахунок коштів виборчого фонду оплатних договорів на проведення передвиборної агітації.

Розпочала роботу гаряча лінія Чернівецького представництва Громадянської мережі «ОПОРА». Відповідно всі бажаючі можуть задзвонити за номером 099 010 6551 і отримати консультацію щодо виборчого процесу або ж повідомити про порушення. А про факти, зафіксовані нашими спостерігачами можна дізнатись на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

За коментарями звертайтесь:
Координатор виборчих програм Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА Тарас Прокоп, тел. +380954900504, prokoptar@gmail.com
Надія Вірна, тел. +380502104847, virna@opora.org.ua
Віталій Гайсенюк, тел. +380992554958