Михайлішин агітував за себе на конференції педпрацівників міста Чернівці (оновлено станом 08/09)

Секретар Чернівецької міської ради та кандидат у народні депутати по 201 виборчому округу від Партії регіонів Віталій Михайлішин 29 серпня 2012 року проводив незаконну агітацію за себе під час виступу на конференції працівників педагогічних закладів міста Чернівців. Факт таких дій зафіксовано на відео, яке потрапило у розпорядження ОПОРИ. Такі дії можна трактувати як порушення частини 21 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Традиційний для кінця серпня освітянський захід проходив в Літньому театрі Центрального парку культури та відпочинку імені Т. Г. Шевченка. Під час свого виступу Віталій Михайлішин сказав наступне:
«Як Ви знаєте, я вирішив балотуватися до Верховної ради. Тому я вважаю правильно говорити про реформу освіти саме в контексті вищого законодавчого органу держави. Переконаний, що для проведення справжньої, а не формальної реформи освіти має бути політична воля… Взагалі я вважаю, що процес удосконалення середньої освіти є стратегічним пріоритетом держави. Саме це буде головним моїм пріоритетом як майбутнього народного депутата України. І сьогодні перед вами я беру на себе зобов’язання лобіювати інтереси освітян України і в першу чергу педагогічної спільноти Чернівців на державному рівні… Державні бюджети, кошти треба буквально вибивати. Тому народний депутат, який буде представляти наше місто в майбутньому складі Верховної ради, повинен наполегливо, не жаліючи часу та власних сил, домагатися включення відповідних статей в річний державний бюджет. А потім, використовуючи усі надані йому повноваження, контролювати процес надходження бюджетних коштів з рахунків казначейства на конкретні проблеми освіти в нашому місті. На жаль, досі такого депутата у нашого міста не було. Але я Вас запевняю, він скоро буде!».

Такі дії можна трактувати як порушення частини 21 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України»:
«Кандидатам у депутати забороняється використовувати для проведення передвиборної агітації службовий транспорт, зв’язок, устаткування, приміщення, інші об’єкти та ресурси за місцем роботи, службові чи виробничі наради, збори колективу, а також залучати для передвиборної агітації або використовувати для будь-якої роботи, пов’язаної з проведенням передвиборної агітації, таких осіб: 1) кандидатам у депутати, які займають посади в органах державної влади чи в інших державних органах, органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування, – посадових та службових осіб органів державної влади чи інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (крім осіб, які перебувають на посадах помічника-консультанта народного депутата України)…»

Громадянська мережа ОПОРА буде звертатися із цим фактом до ЦВК з вимогою вжити відповідних заходів і припинити порушення Закону кандидатом Михайлішином.

ОНОВЛЕНО станом на 03/09/2012:

Кандидат у народні депутати України Максим Бурбак (Об’єднана опозиція) 3 вересня 2012 року звернувся до Чернівецького окружного адміністративного суду із позовною заявою з проханням:

1. Встановити неправомірними дії кандитата в народні депутати України Михайлішина Віталія Михайловича щодо здійснення передвиборчої агітації на щорічній конференції працівників педагогічних закладів міста Чернівці 29 серпня 2012 року.

2. Зобов’язати кандидата в народні депутати України Михайлішина Віталія Михайловича утриматися від використання ресурсів за місцем роботи – конференцій, службових, виробничих нарад, зборів колективів для проведення своєї передвиборчої агітації.

Копія позову із відміткою суду, що прийнято до розгляду:

Основним доказом позивача є відео, оприлюднене Громадянською мережею ОПОРА 29 серпня 2012 року.

ОНОВЛЕНО станом на 05/09/2012:

5 вересня 2012 року Чернівецький окружний адміністративний суд своєю постановою визнав протиправними дії кандидата в народні депутати України Віталія Михайлішина щодо здійснення передвиборної агітації на щорічній конференції працівників педагогічних закладів міста Чернівці 29 серпня 2012 року.

ОНОВЛЕНО станом на 08/09/2012:

08 вересня Вінницький апеляційний адміністративний суд постановив задовольнити апеляційну скаргу Віталія Михайлішина,  постанову Чернівецького окружного адміністративного суду від 05 вересня скасувати, та прийняв нову постанову, якою відмови у задоволенні адміністративного позову  Максима Бурбака до Віталія Михайлішина. В основу рішення лягло твердження, що Чернівецька міська рада, Управління культури Чернівецької міської ради (надало безкоштовно в оренду приміщення Літнього театру для заходу освітян), Управління освіти Чернівецької міської ради (за Наказом якого проводилися збори освітян) є окремими юридичними особами. Відповідно, виступ кандидата Віталія Михайлішина, який є секретарем Чернівецької міської ради, на думку суду не можна розцінювати як використання об’єкту за місцем роботи під час виконання його службових обов’язків:

За коментарями звертайтесь до Назара Тимощука, координатора виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області, 063 628 67 71