Медійний клуб «Чи є свобода слова в Україні?»

Чернівецьке представництво Громадянської мережі ОПОРА проводить медійний клуб «Чи є свобода слова в Україні?», що фінансується Радою Європи в рамках «Програми сприяння запровадженню європейських стандартів в українських медіа». Захід відбудеться 4 грудня 2009 року в приміщенні готелю «Черемош» в «Чернівецькому» залі. Початок о 16.00. Подібні заходи відбуватимуться щомісячно впродовж наступний чотирьох місяців, кожний наступний буде присвячений іншій темі. В заході приймуть участь представники чернівецьких ЗМІ.

Зустрічі організовуються з метою налагодження комунікації між представниками регіональних медіа, обговорення актуальних та проблемних тем для журналістських середовищ тощо. Зрозуміло, що в регіонах майже всі журналісти знають одне одного, але навряд чи вони мають можливість зустрітися та в неформальній атмосфері обговорити злободенні теми щодо їх роботи. Фактично, подібні заходи стануть такими майданчиками.

У першому заході візьме участь журналіст Дмитро Гнап (м. Київ), який працював ведучим, кореспондентом програми “Вікна” (телеканал СТБ) та ведучим, шеф-редактором програми “Новини” (1-й Національний канал) та Ірина Швець (м. Львів), прес-секретар Львівського представництва Громадянської мережі ОПОРА. Також підчас заходу відбудеться перегляд фільму „Від атракції до шмельцу. Львівський віц” режисера Ігора Чайки, який отримав нагороду Третього телевізійного фестивалю «Відкрий Україну».
Цей фільм є продовженням документального циклу, роботу над яким київський журналіст та режисер розпочав кілька років тому. Фільми „Свобода „джинси”? Український контекст…” „Соло для медіа, телевізійний спецпроект „Обережно, „джинса”!” – усі ці твори є своєрідним дослідженням стану та проблем сучасної української журналістики часів „новітньої демократії”. Автор цих проектів разом зі своєю творчою групою за допомогою колег-журналістів з різних регіонів країни намагаються з’ясувати, наскільки великою є прірва між гучними заявами можновладців усіх рівнів, політиків, а часом й самих медійників про „свободу слова”, ”вільну журналістику”, „незаангажованість ЗМІ” від дійсності. Адже, як виявилося, крім славнозвісних „темників” є й безліч інших „методів впливу” на „неслухняних” журналістів та ЗМІ.

За інформацією звертайтесь за тел. 097 662 15 52, або e-mail : y.khorunzhiy@opora.org.ua.
З повагою
прес-секретар
Чернівецького представництва
Громадянської мережі ОПОРА
Юрій Хорунжий