Кельменецький район, проміжні вибори депутата Чернівецької обласної ради

12 червня 2011 року Чернівецька обласна організація ГМ “ОПОРА” здійснювала короткотермінове спостереження за ходом голосування в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі №19 з виборів депутата Чернівецької обласної ради (Кельменецький район, проміжні вибори).

Одразу слід відмітити, що проводилося спостереження тільки безпосередньо у день голосування (і ніч після нього – до моменту складання протоколу з підсумками голосування районною виборчою комісією); тобто традиційного довготермінового спостереження не було – тому ГМ “ОПОРА” не може судити про події і можливі порушення, які могли мати місце перед виборами (адмінресурс, підкуп виборців тощо); хоча неофіційна і неперевірена інформація про такі факти є.

Спостереження було організоване силами мобільної групи, яка пересувалася усіма виборчими дільницями;
з 20:00 спостереження за завершенням голосування, закриттям дільниці, процесом підрахунку голосів та транспортування виборчої документації до районної виборчої комісії – здійснювалося безпосередньо на Вовчинецькій виборчій дільниці.

У день голосування спостерігачами ГМ “ОПОРА” жодних порушень виборчого законодавства, які б істотно вплинули на волевиявлення громадян, виявлено не було;
хоча надходила інформація про факти агітації в день виборів у церкві, підкуп виборців – навіть якщо такі факти мали місце, у день виборів на результати вони вже повпливати істотно не могли, адже відрив кандидата-переможця – багато сотень голосів.

Далі бачимо скани протоколу Кельменецької районної виборчої комісії про підсумки голосування; упевнену перемогу здобув Довгань Микола Олександрович (Партія регіонів), начальник районного відділу освіти.
Також хочеться відмітити професіоналізм членів Кельменецької районної виборчої комісії: працювали швидко, чітко, організовано, ефективно, без зайвого галасу.