Кандидати агітуються з продукції «самвидат» та в маршрутках, запрошують на захід в День тиші

Спостерігач ОПОРИ в чернівецькій маршрутці № 38 виявив агітацію без вихідник даних за кандидата до Чернівецької обласної ради від «Народного контролю» Тодора Кавулю. Водій маршрутки повідомив, що кандидат спитав, чи можна розклеїти агітацію, а той погодився. Загалом в маршрутці було наклеєно чотири агітаційні плакати.

Згідно ч. 6, п. 9, статті 60 Закону України «Про місцеві вибори», забороняється розміщувати носії політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів. А відсутність вихідних даних – так само порушення.

Також в мікрорайоні Калічанка невідомі розповсюджували агітаційну продукцію партії «Рідне місто», де мешканців мікрорайону запрошували на свято Калічанки 24 жовтня 2015 року. На листівці-запрошенні містилась назва партії, символіка і прізвище кандидата до Чернівецької міської ради від цієї політичної сили Володимира Бешлея.

Нагадаємо, п.2 ст. 54 закону України «Про місцеві вибори» прямо забороняє агітацію в день тиші. Передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Ведення передвиборної агітації до початку і після закінчення встановлених у цій статті строків забороняється.

Також порушення правил ведення агітації ОПОРА зафіксувала і Козацькою партією України. Так, агітки кандидата від партії до Чернівецької міської ради не містили вихідних даних, а тільки напис «Самвидат». Агітаційні календарики цієї партії було виявлено і в машині служби таксі «Чернівці». Відповідно до закону «Про місцеві вибори» передвиборча агітація має фінансуватись з коштів виборчих фондів.

Продовжує роботу гаряча лінія Чернівецького представництва Громадянської мережі «ОПОРА». Відповідно всі бажаючі можуть задзвонити за номером 099 010 6551 і отримати консультацію щодо виборчого процесу або ж повідомити про порушення. А про факти, зафіксовані нашими спостерігачами можна дізнатись на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

За коментарями звертайтесь:
Координатор виборчих програм Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА Тарас Прокоп, тел. +380954900504, prokoptar@gmail.com
Надія Вірна, тел. +380502104847, virna@opora.org.ua