Кандидат в депутати від ВО «Батьківщина» виграв в суді справу проти Чернівецької окружної виборчої комісії, яку очолює його однопартієць

За повідомленням інформаційного порталу «Букінфо» депутат Чернівецької обласної ради, кандидат у депутати до обласної ради Ігор Жижиян, зареєстрований кандидатом в одномандатному виборчому окрузі №9 звернувся нещодавно з адміністративним позовом до окружного адміністративного суду щодо незаконних дій обласної виборчої комісії, яка своєю постановою здійснила заміни у виборчому окрузі №9 села Сучевени на село Тарашани, а в окрузі №11 – села Тарашани на село Сучевени.

Суд зазначив, що згідно з ч.5 ст. 17 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради АРК Крим, місцевих рад, сільських, селищних, міських голів» передбачено, що одномандатні мажоритарні виборчі округи на виборах депутатів обласних рад утворюються не пізніш як за 32 дні до дня виборів. Згідно з Календарним планом ЦВК основних організаційних заходів з підготовки та проведення цих виборів, утворення округів завершилося 28 вересня 2010 року.

Отже, постанова Чернівецької обласної виборчої комісії про зазначені заміни, датована 2 жовтня, прийнята з порушеннями чинного законодавства. Суд постановив визнати постанову обласної виборчої комісії про зазначені заміни неправомірною та скасував її.

По округу №9 основними претендентами на депутатський мандат є сам Ігор Жижиян (ВО «Батьківщина») та Іван Шкробанець (Партія регіонів). Згідно рішення суду від цього округу відійшло в округ №11 село Сучевени (2505 виборців), замість Сучевенів до округу №9 відійшло село Тарашани (1641 виборець) – обидва Глибоцького району Чернівецької області.

«В окрузі №9 12653 – виборця, а в окрузі №11 – 14552 виборця, відповідно до рішення обласної виборчої комісії, яке скасоване судом, в окрузі №9 могло стати відповідно 13517 виборців, а в окрузі №11 – 13688 виборців, що відповідало б пропорційному розподілу виборців по округах», – так пояснив логіку прийняття скасованого судом рішення спостерігачу ГМ ОПОРА голова Чернівецької ОВК Каспрук М.С., який був присутній на засіданні суду. Окрім того він зазначив, що комісія приймала виважене рішення для рівномірного представлення виборців в округах, а мотивація кандидата в депутати позивача до суду йому не зрозуміла.

Цікаво, що відповідач на суді голова обласної комісії Микола Каспрук є представником ВО «Батьківщина», депутатом від якої в Обласній раді є і позивач пан Жижиян.

За детальнішою інформацією звертайтеся до координатора кампанії громадського спостереження за виборами ГМ ОПОРА у Чернівецькій області:

Тимощук Назар

тел.: 063-628-6771, 050-910-49-08

n.tymoshchuk@opora.org.ua