Кандидат в депутати Чернівецької міської ради роздає путівники іменинникам

Спостерігач ОПОРИ виявив, що від імені кандидата в депутати Чернівецької міської ради Володимира Бешлея іменинникам мікрорайону Калічанка, що в Чернівцях, безкоштовно роздають книги-путівники. Зокрема, про такий факт повідомив мешканець вулиці Узбецької (виборчий округ №1, в якому балотується Володимир Бешлей від партії «Рідне місто»).

Леонід розповів, що коли святкували День народження його бабусі, до них в квартиру прийшов невідомий чоловік і від імені Володимира Бешлея подарував книгу. До книги чоловік додав візитку кандидата і вказав, що можна звертатися для вирішення проблем. Леонід зауважив ОПОРІ, що коли чоловік записував його контакти собі у відомості, він помітив список людей, яким вже вручили подарунок.

Книга, яку роздавали іменинникам, – це путівник “Чернівці для небайдужих”, автор якої є Ірина Пустиннікова. Книга обгорнута листівкою в партійних кольорах та з написом «Рідне місто».

Володимир Бешлей, кандидат в депутати від політичної партії “Рідне місто”, стверджує, що дарує путівники не лише своїм виборцям, а й всім чернівчанам.

– Я вважаю, що такі путівники про Чернівці мають бути в кожній оселі. Дарував місяць-два тому, дарую та буду продовжувати дарувати незалежно від результатів виборів. Не вбачаю у таких діях порушення виборчого законодавства, оскільки не можна підкупити виборця книжкою. Це моя принципова позиція як чернівчанина, як громадського активіста, – зауважив Володимир Бешлей.

Нагадаємо, відповідно до ч.4 ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори», забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії, яка є суб’єктом виборчого процесу, політичної партії, місцева організація якої є суб’єктом виборчого процесу, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг.

Розпочала роботу гаряча лінія Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА. Відповідно всі бажаючі можуть задзвонити за номером 099 010 6551 і отримати консультацію щодо виборчого процесу або ж повідомити про порушення. А про факти, зафіксовані нашими спостерігачами можна дізнатись на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

За коментарями звертайтесь:
Координатор виборчих програм Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА Тарас Прокоп, тел. +380954900504
Надія Вірна, тел. +380502104847, virna@opora.org.ua