Зареєстрований кандидат Ткачук почав агітацію з порушеннями

25 квітня, був зареєстрований кандидатом на посаду міського голови Віталій Ткачук. Вже ввечері того ж дня о 21:26 на місцевому сайті Букньюз було розміщено інформацію щодо кандидата Віталія Ткачука та серйозність його намірів, про що свідчить «блискавичне розгортання роботи виборчого штабу і поява зовнішньої реклами».

Відповідно до статті 47 закону «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», зареєстровані кандидати мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття відповідною територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови (в цьому випадку – з 26 квітня).

Отож, якщо агітаційний біг-борд, зображення якого розміщене у повідомленні у вказаному ЗМІ, був встановлений 25 квітня, це можна трактувати як порушення статті 47 закону про місцеві вибори.

Вже зранку 26 квітня спостерігачем Громадянської мережі ОПОРА було зафіксовано біг-борди з символікою та слоганами Віталія Ткачука по вулиці Південно-Кільцевій.

На вказаному біг-борді не було вказано вихідних даних. А згідно з ч. 8 ст. 49 «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», друкований агітаційний матеріал повинен містити відомості про замовника та установу, що здійснила друк, його тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів без зазначених відомостей забороняється.

Важливу інформацію про вибори, порушення під час виборчої кампанії, хід та результати кампанії зі спостереження можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

Детальніше:

Надія (Вірна) Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua
Назар Тимощук, координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області, тел.: +38063 628 67 71, n.tymoshchuk(at)opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.