Кандидат Андрій Маковей рекламується з білбордів без вихідних даних

Передвиборча агітаційна продукція кандидата в народні депутати, самовисуванця Андрія Маковея вже тривалий час розміщена у 202 виборчому окрузі на білбордах без вихідних даних. Білборди були встановлені до офіційної реєстрації Андрія Маковея кандидатом Центральною виборчою комісією. Вони продовжують знаходитися на рекламних площах без вихідних даних і після реєстрації кандидата. Таким чином вказана друкована агітаційна продукція не могла бути виготовлена та встановлена за кошти виборчого фонду кандидата, як того вимагає законодавство.

Вперше білборди з надписом «Маковей Андрій. На сьогодні: відправлено в зону АТО 42 машини з допомогою військовим, відремонтовано 2 школи, облаштовано 3 дитячі садочки. А ти що зробив? Давай об’єднаємось! В єдності сила! т. (097) 238 39 37» зафіксовані спостерігачами ОПОРИ на трасі Чернівці – Мамаївці ще 25 вересня. Того ж дня ОПОРА зв’язалась по вказаному на білборді номеру телефону з Андрієм Маковеєм, який повідомив, що «подав документи на реєстрацію до ЦВК, білборди без вихідних даних не є агітаційними, а інформаційними щодо його волонтерської діяльності, і будуть замінені на інші після його реєстрації». Дата реєстрації Андрія Маковея кандидатом – 29 вересня. 30 вересня спостерігачем ОПОРИ зафіксовано декілька незамінених білбордів по трасі Чернівці – Мамаївці та поблизу села Мілієве Вижницького району.

Нагадаємо, що згідно ч. 7 ст. 69 закону «Про вибори народних депутатів України»:

Друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про замовника цих матеріалів, установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

Крім того, згідно ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про вибори НДУ»:

Партія, кандидати у депутати від якої зареєстровані в загальнодержавному окрузі, кандидат у депутати в одномандатному окрузі для фінансування своєї передвиборної агітації зобов’язані утворити власний виборчий фонд, що формується в порядку, встановленому цим Законом.

У ч. 6 ст. 68 ЗУ «Про вибори НДУ» зазначено:

Кандидати у депутати, зареєстровані у загальнодержавному окрузі, можуть здійснювати передвиборну агітацію за кошти виборчого фонду партії. Використання власних коштів партій, кандидатів у депутати чи коштів з інших джерел для проведення передвиборної агітації, у тому числі з ініціативи виборців, забороняється.

Таким чином вказані білборди не могли бути виготовлені та встановлені за кошти виборчого фонду кандидата (фонд створюється вже після реєстрації), що можна трактувати як порушення норм щодо порядку фінансування виборчої кампанії, і за що передбачена адміністративна відповідальність (212-15 КУпАП).

Чернівецьке представництво Громадянської мережі ОПОРА відкрило гарячу лінію за номером 099 010 65 51. Важливу інформацію можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org та на сторінці в Facebook – https://www.facebook.com/oporaChernivtsi

Детальніше:
Надія (ВІРНА) Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua
Григорій Сорочан, тел.: +380636286772, g.sorochan(at)opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.

Website: http://oporaua.org/
Facebook: https://www.facebook.com/cn.opora
Twitter: https://twitter.com/opora (@opora)