Громадські активісти розпочали Всеукраїнське спостереження за місцевими виборами

За місцевими виборами пильно слідкуватимуть представники громадськості. У Чернівецькій області, як і по всій Україні, стартувала кампанія громадського спостереження за виборами до місцевих органів влади: близько тридцяти громадських активістів спостерігатимуть за перебігом виборчої кампанії та днем голосування.

Організатор громадського моніторингу – Громадянська мережа ОПОРА – неурядова, позапартійна і фінансово-незалежна мережа громадських активістів, яка в минулому вже має досвід спостереження за виборчими кампаніями.

Протягом наступних п’ятдесяти днів, спостерігачі ОПОРИ слідкуватимуть за демократичністю, законністю та прозорістю виборчого процесу в усіх регіонах країни, в тому числі і в Чернівецькій області. Тут спостереження проводитимуть шість довготермінових спостерігачів, а також 30 короткотермінових спостерігачів, які працюватимуть безпосередньо у день виборів.

Окрім загального процесу спостереження за проведенням виборчої кампанії, активісти ОПОРИ аналізуватимуть виборчі програми та обіцянки кандидатів, а згодом інформуватимуть суспільство про їх виконання.

«Кампанія ОПОРИ – це практично єдина спроба організувати спостереження за місцевими виборами національного масштабу» – повідомляє регіональний координатор процесу спостереження у Чернівецькій області Назар Тимощук – «Загалом по Україні вже залучено близько двохсот спостерігачів і ще 1 500 активістів спостерігатимуть за ходом голосування 31-го жовтня.»

Протягом всієї виборчої кампанії, ОПОРА планує постійно інформувати представників ЗМІ про всі виявленні порушення, які фіксуватимуть громадські спостерігачі.

Контакти координатора кампанії громадського спостереження в Чернівецькій області:

Назар Тимощук – моб. тел.: 063-628-67-71, 050-910-49-08; e-mail: n.tymoshchuk@opora.org.ua

Довідка. Громадянська мережа ОПОРА – незалежна, неурядова, позапартійна всеукраїнська організація, метою якої є активізація громадян. ОПОРА заснована в 2005 році і служить інтересам суспільства шляхом успішного впровадження громадських ініціатив у таких сферах, як вибори, житлово-комунальне господарство, освіта, громадський контроль. У сфері освіти ОПОРА цього року спостерігала за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання випускників шкіл та їхнім вступом до вищих навчальних закладів. Для цього організація залучила понад 3 тис. громадських спостерігачів на території всієї України та попередила численні випадки порушення прав вступників.

Щодо участі у виборчому процесі, то дотепер ОПОРА провела п’ять успішних кампаній спостереження за виборами національного і місцевого рівнів. Втім, останні значні успіхи ОПОРИ в царині моніторингу виборів пов’язані з кампанією громадського спостереження за виборами Президента України-2010. Під час неї, спостерігачі від ОПОРИ провели моніторинг у 225 виборчих округах України та здійснили швидкий статистичний підрахунок результатів волевиявлення з 1000 виборчих дільниць. Активісти оперативно надавали інформацію щодо явки виборців, виявлених порушень та результатів голосування до центральної бази даних та кол-центр. Результати швидкого статистичного підрахунку були оприлюднені в ніч виборів і майже не відрізнялися від оголошених згодом результатів ЦВК (відхилення не перебільшувало 0,6%). Висновки спостереження ОПОРИ визнано цінним ресурсом міжнародними місіями та організаціями.

11-го вересня 2010-го року ОПОРА розпочала громадське спостереження за виборчою кампанією до місцевих органів влади. 177 активістів організації слідкують за ходом перегонів в усіх обласних та районних центрах України. Вони здійснюватимуть моніторинг за ходом перегонів протягом всіх п’ятдесяти днів кампанії. Крім обласних та районних центрів, ОПОРА охоплює спостереженням міста обласного підпорядкування в п’ятьох найбільших регіонах України. Двох спостерігачів організація направить до Центральної Виборчої Комісії.

31-го жовтня понад півтори тисячі короткотермінових спостерігачів ОПОРИ слідкуватимуть за дотриманням законодавства в день голосування. Більша частина з них (1003 спостерігача) працюватиме на виборчих дільницях, обраних за спеціальною методикою по всій Україні. Крім того, 425 спостерігачі повідомлятимуть про те, як відбувається підбиття підсумків голосування в територіальних виборчих комісіях. ОПОРА планує покрити всі обласні територіальні виборчі комісії, половину міських ТВК та чверть всіх районних ТВК України. Такий алгоритм, на думку експертів ОПОРИ, дасть змогу отримати достовірну та узагальнену картину про хід виборів по всій країні.

Таким чином, кампанія громадського спостереження ОПОРИ – єдина на сьогодні спроба слідкувати за нинішніми місцевими ви

Для отримання додаткової інформації відвідайте наші веб-сайти: www.opora.org.ua (Всеукраїнська організація) та www.oporacv.org (Чернівецьке представництво ГМ ОПОРИ).

Для отримання інтерв’ю чи коментарів, будь ласка, звертайтеся:

Назар Тимощук

· Регіональний координатор кампанії громадського спостереження в Чернівецькій області – моб. тел.: 063-628-67-71, 050-910-49-08; e-mail: n.tymoshchuk@opora.org.ua

Ольга Айвазовська

· Голова Правління ГМ ОПОРА, Керівник Всеукраїнської кампанії громадського спостереження  – моб. тел. : 063-617-97-50; e-mail: a.olja@opora.org.ua

Дмитро Гнап

· Прес-секретар ГМ ОПОРА та Всеукраїнської кампанії громадського спостереження, – моб. тел.: 067-629-51-34; e-mail: info.opora@gmail.com