ГМ ОПОРА взяла коментар у селищного голови смт. Глибока

Костянтин Горячко: Я не можу трактувати цю справу як політичний тиск

Спостерігач ГМ ОПОРА взяв коментар у селищного голови смт. Глибока (Чернівецька область) і одночасно кандидата на цю посаду в недалекому майбутньому Костянтина Горячко щодо інформації про кримінальне переслідування із політичних причин, яка була нещодавно розповсюджена на регіональному веб-порталі «Букінфо».

У рамках довготермінового спостереження за підготовкою до проведення виборів до місцевих рад, ГМ ОПОРА здійснює постійний моніторинг також і засобів масової інформації. Зокрема, спостерігачів зацікавила інформація оприлюднена 05 жовтня на порталі «Букінфо» (http://www.bukinfo.com.ua/index.php?mcmd=shownews&lid=10340) щодо кримінального переслідування нинішнього селищного голови смт. Глибока (Чернівецька область) Костянтина Горячка.

Довідка (з вказаної публікації). В жовтні 2008 року для завершення газифікації Глибоцької лікарні, професійного ліцею, житлового масиву «Черемушки» та інших не менш вагомих об’єктів, знадобилося 108 тис. грн., сума мабуть не велика, але фірма-підрядник без цих коштів категорично відмовлялася здійснювати завершальну частину робіт і опалювальний сезон міг виявитися дуже і дуже не простим, в умовах післяповеневої ситуації. Для вирішення названої проблеми долучилися всі – місцеві Ради, адміністрації районного обласного і районного рівня, які почали звертатися до всіх інституцій, щоби у найкоротший термін вирішити проблему газифікації у Глибоці. На щастя чи на жаль, Донецька обласна державна адміністрація у рамках допомоги внаслідок липневої повені 2008 року, розуміючи важливість питання, відгукнулася на звернення і перерахувала кошти у сумі 100 тис. грн. до яких були додані ще 8 тис. грн., співорганізованих мером, благодійних зборів і питання було вирішено. Саме ці 108 тисяч на разі й стали причиною відкриття кримінальної справи, яка пов’язується багатьма із виборами 31 жовтня.

7 жовтня ДТС ГМ ОПОРА Микола Костинян, перебуваючи з плановим візитом до смт. Глибока, зустрівся також і з паном Горячком. В ході візиту було отримано коментар стосовно інформації, що міститься у статті, «з перших рук».

Перш за все, згадувана стаття готувалася і публікувалася без відома пана Горячка, за жодними коментарями журналісти «Букінфо» до нього не зверталися. З твердженням про те, що автор статті виступає на його захист, Костянтин Горячко не зовсім згоден: «Я не можу однозначно стверджувати, що стаття написана на мій захист; дещо так, дещо ні. Неоднозначно. Подивимось якими будуть подальші інформаційні повідомлення». На запитання ДТС чи ця справа «приурочена» до виборів, селищний голова відповів: «Я не можу так це трактувати. Але перевірка була ретельна».

Ті 108 тисяч, безперечно, були вкрай потрібні на той момент громаді смт. Глибока. Справу на разі відкрито по факту. Тепер від селищної ради вимагають перевести 108 тисяч гривень до державного бюджету (згідно із законодавством спонсорська допомога дійсно зараховується одразу до Державного бюджету; і виходить, що Глибоцька селищна рада використала не свої кошти). Певна річ, пан Горячко проти висунутих звинувачень: «Ті кошти не було розкрадено, вони пішли на нагальні потреби громади. І кошти ці дійсно пішли через селищну раду «транзитом»; на той момент жодних заперечень чи запитань щодо їх використання не виникало».

Звідки і яким боком у ситуації взявся УБОЗ, куди передали матеріали справи – дивує багатьох. Процедура мала бути такою: КРУ в результаті перевірки встановлює факт, звертається із ним до суду, а суд – вирішує, чи має сплатити селищний бюджет до державного ті кошти чи не має. На разі, відкрита кримінальна справа не є справою особисто проти Костянтина Горячка, адже її, як вже зазначалося, відкрито по факту.

Щодо виборів селищного голови, то висунуто чотири кандидатури: одна від партії «Народна влада» і троє самовисуванців. Реальних кандидатів двоє: фігурант публікації Костянтин Горячко, діючий голова селищної ради, та Сільвіян Бойко; обоє – само висуванці, Партія Регіонів підтримує пана Бойка. «Чесні вибори я виграю», – переконаний пан Горячко.

Для отримання додаткової інформації відвідайте наші веб-сайти: www.opora.org.ua (Всеукраїнська організація) та www.oporacv.org (Чернівецьке представництво ГМ ОПОРИ)

Для отримання інтерв’ю чи коментарів, будь-ласка, звертайтеся:

Назар Тимощук (м. Чернівці)

· Регіональний координатор кампанії громадського спостереження в Чернівецькій області – моб. тел.: 063-628-67-71, 050-910-49-08; e-mail: n.tymoshchuk@opora.org.ua

Ольга Айвазовська (м. Київ)

  • Голова Правління ГМ ОПОРА – моб. тел. : 063-617-97-50; e-mail: a.olja@opora.org.ua

Дмитро Гнап (м. Київ)

  • Прес-секретар ГМ ОПОРА, – моб. тел.: 067-629-51-34; e-mail: info.opora@gmail.com