Формування дільничних виборчих комісій в Чернівецькій області відбулось не без проблем

В Чернівецькій області дільничні виборчі комісії (ДВК) доукомлектовувались за рахунок подань голів окружних виборчих комісій (ОВК), адже не всі кандидати на пост Президента подали подання на членів ДВК, а значна частина – не в повній кількості. У 206 окрузі (центр – місто Новоселиця) проблему нестачі подань на членів ДВК вдалося подолати із затримкою в один день, а також завдяки прийнятим у Верховній раді змінам до закону про вибори Президента.

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА 06 травня були присутні на засіданнях всіх чотирьох ОВК Чернівецької області (204-207). Згідно отриманих спостерігачами даних станом на дату визначену законом (06 травня) у 204, 205, 207 округах були сформовані ДВК. А дефіцит членів ДВК, який сформувався внаслідок «бойкоту» процесу подання на члени ДВК окремими кандидатами, вдалося подолати саме завдяки подань з боку голів ОВК. У цих округах формування ДВК відбулося в термін передбачений виборчим законодавством, тоді як у 206 виборчому окрузі (центр – місто Новоселиця) ДВК були сформовані із затримкою в один день, а саме – 07 травня.

Як вже повідомляла Громадянська мережа ОПОРА, нагальною постала проблема з формуванням ДВК, у зв’язку з тим, що кілька кандидатів не подали кандидатур на членів ДВК, а дехто подав їх не в повній кількості для покриття всіх дільниць. А тому не було можливості набрати мінімальної кількості членів для утворення комісій, а саме – 12. Нагадаємо, згідно чинного закону про президентські вибори, до 06 травня ОВК повинні були сформувати всі ДВК.

Тим часом, 06 травня, Верховна Рада проголосувала за внесення змін до закону Про вибори Президента України щодо зменшення мінімальної кількості членів ДВК до дев’яти осіб. Зміни до закону набули чинності 07 травня. Саме ці зміни допомогли вирішити проблему із нестачею подань на членів ДВК у 206 виборчому окрузі.

Якщо аналізувати подання кандидатів на членів ДВК по Чернівецькій області, то загалом 14 кандидатів внесли подання, з них:

  • Олександр Клименко, Петро Порошенко, Юлія Тимошенко, Зорян Шкіряк на всі 561 ДВК.
  • Ольга Богомолець – на 407, Юрій Бойко – 138, Анатолій Гриценко – 471, Олег Ляшко – 439, Микола Маломуж – 557, Петро Симоненко – 541, Сергій Тігіпко – 551, Олег Тягнибок – 507, Василь Цушко – 46, Дмитро Ярош – 178.
  • Семеро кандидатів не внесли подання на членів ДВК (без врахування Олега Царьова та Наталії Королевської), а саме: Андрій Гриненко, Михайло Добкін, Валерій Коновалюк, Ренат Кузьмін, Василь Куйбіда, Вадим Рабінович, Володимир Саранов.

Якщо говорити про внесення подань до складу ДВК головами ОВК, то ситуація станом на 06 травня виглядала так: головою ОВК у 204 окрузі були внесено 22 кандидата, у 205 – 212, а в 207 – взагалі 582 кандидата. У 206 окрузі подання від голови ОВК були вже 07 травня. Кандидати від голів ОВК не отримували керівних посад.

Важливу інформацію про вибори, порушення під час виборчої кампанії, хід та результати кампанії зі спостереження можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

Детальніше:

Надія (ВІРНА) Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua
Назар Тимощук, координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області, тел.: +38063 628 67 71, n.tymoshchuk(at)opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.