Чернівчанам презентовано результати експертного дослідження: «100 днів на посаді міського голови»

У понеділок 28 березня на засіданні прес-клубу ВКурсі.ком представник «Громадянської мережі «ОПОРА» Тимощук Назар презентував присутнім блогерам, журналістам і просто небайдужим чернівчанам, які того дня опинилися в Literatur Cafe КМЦ «Українська книга», експертне дослідження: «100 днів на посаді міського голови», яке проводилося з 17 лютого по 3 березня 2011 р. в місті Чернівці з метою оцінки рівня ефективності діяльності мера нашого міста Миколи Трохимовича Федорука за період з його останнього обрання на цю посаду.

Презентація відбулася в демократичній атмосфері із дискусіями по найбільш цікавим моментам в дослідженні. Не обійшлося без зауважень з боку слухачів щодо неврахування в питальнику останніх подій, які зараз найбільше впливають на діяльність Міського голови (мається на увазі той конфлікт між Миколою Федоруком та частиною депутатів Міської ради, який блокує плідну спільну роботу останніх). Також учасники цікавилися кандидатурами експертів, що взяли участь в опитуванні. Слід зазначити, що до числа 32-ох опитаних експертів у рівній пропорції потрапили представники ОГС (організації громадянського суспільства), ЗМІ, співробітники закладів освіти та представники місцевого бізнесу.

Назар Тимощук щодо формату представлення дослідження ще на початку заходу повідомив присутнім наступне: «Ми могли б провести прес-конференцію чи круглий стіл і просто «заговорити» результати. Проте, було вирішено спробувати винести його (дослідження) вперше на розгляд саме цієї аудиторії з метою зав’язати дискусію саме тут». Слід зазначити, що певною мірою задум вдався, принаймні, розчарованими по закінченню учасники не виглядали.

Щодо самого експертного опитування, то в ньому експертами було визначено:

• рівень ефективності діяльності Міського голови у формуванні та впровадженні місцевої політики;

• пріоритети діяльності в соціально-економічній та гуманітарній сферах;

• рівень прозорості та відкритості міського голови;

• характеристика залучення громади до процесів формування та реалізації місцевої політики;

• ефективність кадрових змін у процесі формування виконкомів.

Із повним текстом дослідження можна ознайомитись нижче (у Вас є можливість завантажити текст дослідження):

Фото з презентації:

Ще фото можна переглянути за посиланням http://o-tkachuk.vkursi.com/1854.html.

Довідка. Всеукраїнська громадська організація «Громадянська мережа «Опора» реалізує в 15 громадах України, зокрема і в місті Чернівці, проект, який передбачає «демократичний моніторинг» виборчого процесу. З метою визначення пріоритетних тем для розвитку громади, вирішення проблем у сфері соціально-економічного та гуманітарного розвитку з 1 по 8 жовтня 2010 року було проведено перше експертне опитування (http://www.slideshare.net/Oporacv/results-experts). У ході другої хвилі з 17 лютого по 3 березня 2011 р. було проведено експертне дослідження щодо ефективності діяльності Міського голови через 100 днів після обрання на посаду. Із результатами по інших містах учасниках проекту найближчим часом можна буде ознайомитись на офіційному сайті ВГО ГМ «ОПОРА» – www.opora.org.ua.