Додаткові іспити та оцінки за атестат – шпарини для корупції

Громадянська мережа ОПОРА та Комітет виборців України вітають рішення нового міністра освіти Дмитра Табачника (висловлене в ефірі «5 каналу» у ток-шоу «Я так думаю») щодо наміру подальшого вдосконалення системи зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) і вступу до вищих навчальних закладів (ВНЗ) за результатами ЗНО. Послідовна державна політика в цій сфері веде до зменшення соціального напруження в суспільстві та формує довіру до державних інституцій.

Поряд з тим, у заяві пана Табачника була озвучена модифікована модель вступу до ВНЗ, за якої ЗНО не відіграє виняткової ролі, – підсумковий рейтинг абітурієнта формується сумою балів сертифікату ЗНО, балів шкільного атестату та результатами випробувань у ВНЗ загальнонаціонального значення за профільними вступними іспитами. Логіка запропонованої моделі вступу зрозуміла, оскільки нинішній варіант ЗНО певним чином демотивує школяра опановувати дисципліни, які не знадобляться йому для вступу. Відтак, система зовнішнього незалежного оцінювання справді потребує постійного вдосконалення. З іншого боку, запропонована чинним міністром освіти модель частково повертає до вищої та середньої школи можливість корупційних маніпуляцій.

З моменту першого загальноукраїнського впровадження зовнішнього незалежного оцінювання в 2008 році Комітет виборців України та Громадянська мережа ОПОРА проводять громадське спостереження за його проведенням. Результати моніторингу дозволяють з впевненістю говорити, що система ЗНО на високому рівні забезпечує конституційне право громадян на рівний доступ до вищої освіти. За умови реалізації запропонованої новим міністром освіти моделі вступу, вступна кампанія стає непідконтрольною громадськості, адже всі етапи вступної кампанії (незалежне тестування, іспити у ВНЗ, оцінки в шкільному атестаті) відстежити неможливо.

Тому, ми наполягаємо на необхідності законодавчого закріплення за ЗНО визначального статусу при вступі до ВНЗ та процедури громадського спостереження за прозорістю його проведення. Це підтвердить незворотність антикорупційних реформ, і закріпить у виборців впевненість про щирі наміри нової влади далі рухатися цивілізаційним шляхом у напрямку реформування освіти в Україні.

Контактна особа: Назар Матківський  063 628 68 38
Контактна особа в Чернівцях: Юрій Хорунжий– 097 662 15 52

6 comments

  1. I enjoy you because of all of the effort on this blog. Betty delights in carrying out internet research and it’s easy to see why. A lot of people hear all about the compelling form you convey both interesting and useful guidance by means of the blog and attract contribution from other individuals about this area and my child has always been becoming educated a great deal. Enjoy the remaining portion of the new year. You’re carrying out a brilliant job.

  2. A lot of thanks for each of your hard work on this web page. Kim really likes going through investigation and it’s really easy to understand why. Many of us know all of the dynamic method you make powerful strategies on this web blog and as well as improve participation from people on that issue so our girl is in fact learning a lot of things. Have fun with the remaining portion of the new year. You are conducting a really good job.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *