Добіг кінця проект «ВИДАТНІ БУКОВИНЦІ»

Добіг кінця проект «ВИДАТНІ БУКОВИНЦІ», проведення якого було ініційовано сайтом WWW.PRESS.CV.UA спільно із Чернівецьким представництвом ВГО “Громадянська Мережа Опора”.
Метою проекту було визначення списку видатних буковинців, які здійснили вагомий внесок в історію, культуру, науку, економіку краю та принесли Славу Буковині.

Як повідомив один із ініціаторів проведення опитування, представник редакції сайту Тимощук Назар Васильович, дане опитування проводилося на шпальтах сайту www.press.cv.ua серед постійної аудиторії ресурсу, тому результати опитування не носять репрезентативний характер, а скоріше є сучасним зрізом історичних, моральних, культурних уподобань читачів ресурсу.

Проект носив, насамперед, просвітницький характер, і був покликаний зібрати базу даних про людей, що доклали зусиль, щоб наш край розвивався і утверджувався, набував популярності і слави. При чому, цікаво, що цю базу формувала не адміністрація інформаційного ресурсу, а читачі, які в подальшому й віддавали свої голоси за своїх “ВИДАТНИХ БУКОВИНЦІВ”.

Кандидатури до списку видатних буковинців подавалися на протязі місяця, а саме голосування розпочалося 17 грудня.
Всього до списку було запропоновано 32 кандидатури. В результаті голосування, яке закінчилося 15 січня було визначено 10 буковинців, які набрали найбільшу кількість голосів:

1. Івасюк Володимир Михайлович
2. Кобилянська Ольга Юліанівна
3. Яремчук Назарій
4. Миколайчук Іван Васильович
5. Федькович Юрій
6. Ротару Софія Михайлівна
7. Яценюк Арсеній Петрович
8. Главка Йозеф
9. Тимошик Микола Степанович
10. Целан Пауль

За словами Тимощука Назара, існує попередня домовленість із місцевими музеями, що носять імена переможців, щодо вшанування персон з першої десятки у вигляді символічних Грамот, які розміщуватимуться у приміщеннях цих музеїв.

До другої та третьої десятки потрапили також імена наступних особистостей: Воробкевич Сидір Іванович, Таль Сіді Львівна, Вільде Ірина, Бург Йосип Кунович, Каденюк Леонід Костянтинович, Емінеску Міхай, Бобул Іво, Василько Микола, Гешко Іван Тарасович, Дворський Павло, Федорук Микола Трохимович, Кобилиця Лук’ян, Табачник Ян Петрович, Лютик Мірча Савович, Фішбейн Мойсей, Яневський Данило Борисович, Шевчукевич Опанас Євгенович, Загул Дмитро Юрійович, Пішак Василь Павлович, Меербаум-Айзингер, Бабляк Володимир Самойлович, Бажанський Іван Миколайович.