Депутати-мажоритарники з Чернівецької області в червні зареєстрували вісім законопроектів

Вісім законопроектів та чотирнадцять депутатських запитів. Такий результат законотворчої діяльності протягом червня у народних депутатів, обраних в мажоритарних округах Чернівецької області. Цього місяця Микола Федорук, Іван Рибак, Григорій Тіміш та Максим Бурбак надали перевагу колективній підготовці законодавчих ініціатив, зареєструвавши сім з восьми законопроектів у співавторстві з іншими колегами.

Такі дані аналізу діяльності народних обранців станом на 1 липня, який щомісячно проводить Чернівецьке представництво Громадянської мережі ОПОРА на основі офіційної інформації сайту Верховної Ради України та парламентського сайту ОПОРИ РАДА.

Законотворча діяльність мажоритарників області у червні стосувалася призначення чергових місцевих виборів; внесення змін до закону про столицю; удосконалення положень з питань діяльності Національного антикорупційного бюро України; розвитку виробництва та ринку альтернативних палив; відзначення 75-річчя з дня народження Івана Миколайчука; змін до регламенту Верховної Ради щодо удосконалення механізму наближення законодавства України до права ЄС; спеціально уповноваженого державного органу з питань гуманітарної допомоги; призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника членам сімей осіб, загиблих внаслідок поранення, каліцтва, контузії, одержаних під час участі в Революції Гідності.

Депутатські запити стосувалися необхідності ремонту автодороги обласного значення Замостя-Коритне Вижницького району; прискорення фінансування Районної програми профілактики, діагностики та лікування вірусного гепатиту мешканців Путильського району; проведення комплексного службового розслідування відповідно до клопотання Заслуженого лікаря України Дригибка Омеляна Георгійовича; вжиття заходів для проведення капітального ремонту об’їзної автомобільної дороги в смт. Глибока; включення до переліку відібраних програм і проектів регіонального розвитку на 2016 рік окремих об’єктів освітянської галузі Новоселицького району; притягнення до відповідальності Михайла Папієва через зловживання службовим становищем та перешкоджання вільному здійсненню громадянами свого виборчого права у 2012 році; перенесення Чернівецького обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру за межі міста Чернівці; виділення фінансування на завершення будівництва навчального корпусу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича; зволікання Державною фіскальною службою України стосовно будівництва і введення в експлуатацію пунктів пропуску на кордоні з Румунією.

Народні депутати-мажоритарники Чернівецької області відзначились протягом червня відмінною відвідуваністю пленарних засідань.

ДЕТАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ

Народний депутат від 201 виборчого округу Микола Федорук став співавтор двох законопроектів: проекту Постанови про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року та Проекту Закону про внесення змін до Закону України “Про столицю України – місто-герой Київ”. Нардеп був присутній на усіх пленарних засіданнях червня Верховної ради.

Жодного депутатського запиту мажоритарником протягом червня зареєстровано не було. Депутат тричі виступив на сесії, висловлюючись стосовно підтримки фракцією законопроекту про внесення змін щодо співфінансування доріг державного значення, пропонуючи власний законопроект про місцеві вибори та закликаючи голосувати за той законопроект про місцеві вибори, який набере найбільшу кількість голосів.

Станом на 1 липня з початку роботи в парламенті нового скликання Микола Федорук зареєстрував 18 законопроектів, 15 з яких у співавторстві. 11 законодавчих ініціатив вже підписані Президентом (усі стосуються перейменування, зміни меж та категорій населених пунктів). Окрім того на рахунку нардепа два депутатські запити. З початку роботи Верховної Ради VIII скликання народний депутат 21 раз виступав на сесіях, пропустив шість пленарних засідань та одне засідання комітету.

Народний депутат від 202 виборчого округу Іван Рибак став протягом місяця співавтором одного законопроекту про внесення змін до законодавства України щодо удосконалення окремих положень з питань діяльності Національного антикорупційного бюро України. Нардеп підготував протягом останнього місяця три індивідуальних депутатських запити. Два стосувалися необхідності ремонту автодороги обласного значення О-26002 Замостя-Коритне Вижницького району Чернівецької області, адресовані голові Чернівецької обласної державної адміністрації та Державному агентству автомобільних доріг України, і ще один – щодо прискорення фінансування Районної програми профілактики, діагностики та лікування вірусного гепатиту у 2015-2016 роках мешканців Путильського району, і також на ім’я голови Чернівецької ОДА.

Іван Рибак чотири рази виступав на сесії з місця та два рази передав слово. Під час одного з виступів закликав не голосувати за законопроект про внесення змін щодо визначення норм обов’язкового захисту інформації у зв’язку з його корупційною складовою. А протягом інших трьох висловлював підтримку: Проекту Закону про внесення зміни до Бюджетного кодексу України щодо розвитку автомобільних доріг державного значення, який дасть можливість уряду залучати кошти для ремонту доріг у міжнародних фінансових інституціях під державну гарантію; Проекту Закону про внесення змін щодо забезпечення функціонування місцевого самоврядування, зазначивши, що треба доповнити даний законопроект нормою, яка б давала можливість повернутись на посади всім тим, хто вже вийшли на пенсію; Проекту Закону про ратифікацію Імплементаційної угоди між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО про перезахоронення радіоактивних відходів, що утворилися внаслідок виконання військових програм колишнього СРСР в Україні (не зважаючи на те, що його не розглядав відповідний профільний комітет Верховної Ради).

Народний депутат був присутній на усіх пленарних засіданнях Верховної Ради протягом червня.

За усю каденцію Іваном Рибаком зареєстровано 16 законопроектів, 13 з яких у співавторстві. Жоден з них поки не став чинним актом. Окрім того на рахунку нардепа 21 депутатський запит. Також народний депутат 34 рази брав слово на сесіях, не пропустив жодного засідання комітету, але був відсутнім на двох пленарних засіданнях та ще на двох не здійснював електронної реєстрації.

Народний депутат від 203 виборчого округу Григорій Тіміш став протягом червня співавтором одного Проекту Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо розвитку виробництва та ринку альтернативних палив, дерегуляції виробництва біоетанолу та гармонізації законодавства з нормами Європейського Союзу та Енергетичного Співтовариства.

Григорій Тіміш підготував сім депутатських запитів. Чотири з них стосувались конкретного мешканця виборчого округу, а саме проведення комплексного службового розслідування відповідно до клопотання Заслуженого лікаря України Дригибка Омеляна Георгійовича. Вони були надіслані Міністерству юстиції, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству охорони здоров’я та Генеральній прокуратурі. Двома запитами нардеп цікавився в Чернівецької обласної державної адміністрації та Служби автомобільних доріг області вжиттям заходів для проведення капітального ремонту об’їзної автомобільної дороги в смт. Глибока. Ще один індивідуальний депутатський запит був написаний на ім’я голови Новоселицької РДА щодо включення до переліку відібраних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2016 році, окремих об’єктів освітянської галузі Новоселицького району. Таким чином, депутатські запити Григорія Тіміша також стосуються місцевих інтересів виборчого округу №203.

Нардеп жодного разу не виступав, хоч і був присутній на усіх пленарних засіданнях Ради у червні.

З початку депутатської діяльності Григорій Тіміш зареєстрував сім законопроектів (усі в співавторстві), з яких підписані Президентом чотири Проекти Постанови. Окрім того на рахунку нардепа 34 депутатські запити та два виступи на сесії. З початку роботи парламенту пропустив три засідання комітету, був відсутній на п’яти пленарних засіданнях та ще по три рази не здійснював письмової та електронної реєстрації.

Народний депутат виборчого округу 204 Максим Бурбак зареєстрував протягом місяця чотири законопроекти. Три з них підготовлені у співавторстві і стосуються змін до регламенту Верховної Ради щодо удосконалення механізму наближення законодавства України до права ЄС, змін до Митного кодексу України щодо спеціально уповноваженого державного органу з питань гуманітарної допомоги, змін до закону про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування щодо призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника членам сімей осіб, загиблих внаслідок поранення, каліцтва, контузії, одержаних під час участі в Революції Гідності. Проект Постанови про відзначення 75-річчя з дня народження Івана Миколайчука 15 червня 2016 року підготовлений народним депутатом самостійно.

Максим Бурбак зареєстрував протягом червня чотири індивідуальних депутатських запитів. Один запит було направлено до Генеральної прокуратури щодо притягнення до відповідальності колишнього голови Чернівецької обласної державної адміністрації Михайла Папієва через зловживання службовим становищем та перешкоджання вільному здійсненню громадянами свого виборчого права у 2012 році. Інші три надіслані Прем’єр міністру та стосувалися вирішення питання перенесення Чернівецького обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру за межі міста Чернівці, виділення фінансування на завершення будівництва навчального корпусу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, зволікання Державною фіскальною службою України стосовно будівництва і введення в експлуатацію пунктів пропуску на кордоні з Румунією.

Також мажоритарник чотири рази виступав в парламенті та три рази передав слово. Два виступи стосувалися Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення функціонування місцевого самоврядування, яким скасовується тимчасова заборона на виплату призначених пенсій посадовим особам місцевого самоврядування, що працюють на виборних посадах, до складання ними своїх повноважень після проведення чергових місцевих виборів у 2015 році. Ще один виступ був пов’язаний з розглядом Проекту Закону про внесення змін до статті 164 Податкового кодексу України щодо оподаткування пенсій інвалідів війни та деяких інших категорій осіб. Скористався нардеп виступом щоб запитати міністра інфраструктури щодо напрямків розвитку морських портів, кількості залучених інвестицій та щодо ймовірності блокування проведення конкурсу на керівника Іллічівського морського торгового порту.

Народний депутат був присутній на усіх пленарних засіданнях, але не здійснив письмової реєстрації на одному з них.

З початку нової каденції Максим Бурбак зареєстрував 12 законопроектів, 9 з яких у співавторстві. Жоден з них поки не підтриманий. Народний депутат підготував протягом своєї роботи в парламенті 12 депутатських запитів, 15 разів виступав на сесіях, був відсутній на чотирьох пленарних засіданнях, на одному не здійснив письмової реєстрації, та одному засіданні комітету.

Про діяльність народних депутатів з Чернівецької області за минулі місяці можна дізнатись на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

Детальніше:
Владислав Баранський, 0669053642, v.baransky@opora.org.ua