Cуд заборонив ВО «Батьківщина» проводити в день виборів заходи на Центральній площі міста Чернівці

Чернівецький окружний адміністративний суд постановив задовольнити повністю позовні вимоги виконавчого комітету Чернівецької міської ради і заборонив Чернівецькій міській партійній організації ВО «Батьківщина» та громадській організації «За Батьківщину» проводити 28 та 29 жовтня заходи на Центральній площі міста Чернівців.

Як повідомили ОПОРІ в прес-центрі регіонального виборчого штабу Об’єднаної опозиції «ВО Батьківщина», виконавчий комітет Чернівецької міської ради звернувся до Чернівецького окружного адміністративного суду 27 жовтня. Із судової постанови стало відомо, що рішення суд приймав, зважаючи на декілька фактів:

1. Повідомлення про проведення 28-29 жовтня заходів в центрі міста Чернівці подало декілька організацій: 16 жовтня – ЧОО ВМГО «Молоді Регіони» для проведення заходів з нагоди святкування 68-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників; 26 жовтня – Чернівецька міська партійна організація ВО «Батьківщина» для проведення мирного заходу – телемосту з використанням супутникового зв’язку для інформування громадськості про хід та результати голосування в регіонах; 26 жовтня – громадська організація «За Батьківщину» для проведення мирного зібрання «Захисти своє право обирати».

2. Управління МВС України в Чернівецькій області, яке мало б забезпечити безпеку проведення заявлених мирних заходів, направило виконавчому комітету Чернівецької міської ради листа, в якому, посилаючись на цілковиту зайнятість особового складу міліції для забезпечення безпеки на виборчих дільницях, рекомендувало виконкому звернутись до суду, щоб заборонити проведення заходів на Центральній площі міста Чернівці, що виконком і вчинив, але зробивши виняток у судовому позові щодо ЧОО ВМГО «Молоді Регіони».

Беручи до уваги наведені факти, суд постановив:

1. Позовні вимоги виконавчого комітету Чернівецької міської ради задовольнити повністю.

2. Встановити обмеження щодо реалізації права на мирне зібрання шляхом заборони Чернівецькій міській партійній організації ВО «Батьківщина» та громадській організації «За Батьківщину» проводити 28 та 29 жовтня заходи на Центральній площі міста Чернівців.

3. Постанову допустити до негайного виконання.

Ця постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду.

За коментарями звертайтесь до Назара Тимощука, координатора виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області, 063 628 67 71