Чернівці напередодні дня тиші заповнили агітками проти Порошенка

В ніч з 22 на 23 травня в Чернівцях спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували масове розміщення друкованих матеріали, що містять негативну інформацію щодо кандидата на пост Президента Петра Порошенка.

Листівки були двох типів:

• Одна з них, двостороння; на одній стороні містить, нібито, цитування самого Петра Порошенка щодо його негативного ставлення до проведення референдуму з питання вступу України в НАТО; на іншій сторонні міститься текст, метою якого є переконати у логічному зв’язку між ставленням Порошенка до референдуму щодо вступу України в НАТО, його, ймовірною зустріччю зі Дмитром Фірташем та про можливий зв’язок із президентом РФ Володимиром Путіним; листівка містить вихідні дані (замовник: Тоган І.І., відповідальний за друк: ПП Печерський Б.А., тираж 1000 прим.)

• Друга листівка одностороння, без вихідних даних та є ідентичною тим, які вже розміщувалися в Чернівцях, то про які повідомляла ОПОРА, за винятком того, що до макету листівки додали фото президента РФ Володимира Путіна.

Нагадаємо, що згідно ст. 64 закону України про вибори Президента забороняється:

п. 5. Забороняється розповсюдження завідомо неправдивих відомостей про кандидата на пост Президента України.

п. 16. Забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів.

Принагідно повідомляємо, що в Чернівецькому представництві Громадянської мережі ОПОРА запрацювала гаряча лінія, на яку виборці можуть залишати повідомлення про факти порушень виборчого законодавства 099 010 6551.

Детальніше:

Надія (Вірна) Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua
Назар Тимощук, координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області, тел.: +38063 628 67 71, n.tymoshchuk(at)opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.