Чернівці, Je t’aime!

20-го вересня літературним вечором в Палаці «Академічному» завершився проект мистецького порталу art.press.cv.ua – “Чернівці, Je t’aime!” (Чернівці, Я тебе люблю).
Учасниками літературної частини заходу було восьмеро молодих чернівецьких письменників, чиї роботи представлені на вже згадуваному інтернет-порталі: www.art.press.cv.ua. Серед них вже відомі чернівецькій публіці Христя Венгринюк та Мар’ян Лазарук, знані серед неформальної молоді Роман Стадник, Христина Бахур та Ірина Рехло, а також зовсім новачки в таких заходах, але, як виявилося, не в літературі Оксана Настас, feel_urban та Laura, які дебютували того дощового суботнього вечора на сцені переповненого і одного з найбільшого в місті залі.

Кожний із молодих літераторів спеціально для проекту створив підбірку поетичних (або прозових) творів. Всі вони, об’єднані під темою “Чернівці, Je t’aime!” вийшли різними за стилем, формою, емоційним та соціальним навантаженням. Але все прочитане було сюжетами у ландшафті старовинного міста Чернівці.
“Обираючи цих конкретних людей, ми керувалися їх активністю на сайті, а також намагалися відібрати максимально різних за стилем митців. Таким чином кожний відвідувач літвечора міг обрати близьку для себе літературу. У місцевої молоді величезний творчий потенціал, про це потрібно заявити і потроху відкривати громадськості невідомі таланти. На разі, ми задоволені зробленим, почули надзвичайно багато приємних речей і переконалися у тому, що наша робота не була марною. У подальшому плануємо низку подібних заходів. Чекаємо на появу нових творчих особистостей і завжди відкриті для співпраці.” – говорить про літературний вечір та про проект загалом його модератор Крістіна Борхес.

Атмосферу вечора в активному стані надійно підтримувала спеціально запрошена гостя – Ірена Карпа. Вона звично веселила публіку та професійно керувала дійством. На останок, в якості своєрідного бонусу, Ірена зачитала уривок із своєї нової книжки “Добло і зло”. Чернівецька публіка вперше спостерігала Ірену Карпу в нашому місті. Окрім того, популярна письменниця ніколи досі не пробувала себе у ролі ведучої літературного вечору: “Я вперше модерувала літературний вечір, до того звичайно була ведучою концертів та інших подібних заходів, але це зовсім інше. Добре, що всі залишились задоволеними, бо по-правді кажучи, трішки переживала, як то має бути… Чернівці дуже сподобалися і залишилося бажання повернутися сюди знову. Круто було би приїхати сюди просто так і походити по всіляким вуличкам, ничкам. На разі, ведемо переговори, щоб повернутися до Чернівців із концертом. А ще татуювання зробити, бо цього разу не встигли (сміється)”.

Фіналом літературного вечору став показ фотографій, зроблених на відкритті фотовиставки “Чернівці, Je t’aime!” артпрессівськими фотографами. Кожний, хто був на відкритті, міг знайти себе на знімках. Таким чином було «узаконено» творчий зв’язок двох мистецьких заходів.
Всі фотографії, що були представлені на виставці, а також твори, які зачитувалися на літературному вечорі, по закінченню проекту можна буде знайти на сайті : www.art.press.cv.ua
У зв’язку із високою відвідуваністю та численним побажанням фотовиставка “Чернівці, Je t’aime!”, яка дислокується у Художньому музеї, продовжена до 28 вересня.

Інформація про проект:
Проект «Чернівці Je t’aime» (з французької – «Чернівці я тебе люблю») це неприбутковий соціальний проект який реалізується мистецьким сайтом www.art.press.cv.ua. За підтримки ГС «Буковинської Партнерської Агенції» за кошти Фонду Стефана Баторія.
Проект реалізується напередодні 600-річчя міста Чернівці.
Метою проекту є надати можливість самореалізуватися групі молодих митців (літераторам, фотохудожникам, музикантам), презентувати їхню творчість широкому загалу чернівчан, налагодити співпрацю між самими митцями, які є представниками різних неформальних груп, запустити процес самоорганізації молодих людей у формальні творчі колективи, налагодити їхнє співіснування з іншими представниками суспільства через проведення фестивалю молодих митців м. Чернівців присвяченого святкуванню 600-річчя міста.