“Чернівці Je t’aime” (Чернівці, я тебе люблю)

Сьогодні, 16 вересня в приміщені Художнього музею відбулося відкриття фотовиставки, яка працюватиме на протязі тижня. Цим заходом в Чернівцях стартує мистецький проект “Чернівці Je t’aime” (Чернівці, я тебе люблю), який проходить в рамках презентації мистецького порталу www.art.press.cv.ua за підтримки ГС «Буковинської Партнерської Агенції» за кошти Фонду Стефана Баторія.
А вже 20 вересня о 18.00 в рамках цього ж проекту в Палаці “Академічному” пройде літературний вечір. Вхід на обидва заходи вільний.

На прес-конференції, що передувала відкриттю, організатори привідкрили завісу, що нависла над цими подіями. Зокрема, стало відомо, що концепція проекту стилізована під популярний кінофільм “Paris, Je t’aime!”, в якому 20 режисерів об’єднали однією темою, вираженою в назві, свої короткометражні фільми. За схожим принципом побудована й місцева чернівецька версія, однак це поки-що не кіно. У рамках проекту “Чернівці, Je t’aime!” організатори передбачили два заходи:
ФОТОВИСТАВКА. Проводиться з 16 по 22 вересня у Художньому музеї. Семеро найактивніших молодих фотографів згадуваного вище порталу створили ексклюзивні серії фотографій, присвячених обраній темі. “ЛЮДИ В МІСТІ І МІСТО В ЛЮДЯХ” – так виглядає спільна концепція, що об’єднує роботи абсолютно різних людей. Чернівці – це не тільки чудова багаторічна архітектура, це також і люди, що тут мешкають, історії, які вони розповідають, події, які з ними трапляються…

Автори запропонували свіжі погляди на наше місто, кожний побачив його по-своєму, що допомагає створити цілісну картину Міста, яке ми всі любимо. Вітаючи Місто із 600-річчям, молоді митці виражають порцію пошани до Чернівців. Кожна із серій фоторобіт має свою концепцію та стиль:
“Місто в людях” (Yuriy Khorunzhiy) символізує романтику відносин між людьми у місті, та людей із містом. Місто може не тільки оточувати людей, воно живе у середині кожного…

У серії “Чернівці кінематографічні”(Spilman) автор показує різні сюжети у ландшафті міста, цитуючи шедеври світового кінематографу. Кожна із фотографій стилізована під відомий художній фільм, от тільки “Небо над Берліном”(реж. В. Вендерс) перетворюється на “Небо над Чернівцями”, “Вогні великого міста”(реж. Чарлі Чаплін) стають “Вогнями маленького міста”…

У “??????” (Vik) – автор переконує, що любов у Чернівцях безперечна та сакральна. Цитування Нагірної Проповіді він ілюструє своїми фотографіями.
“One love” (Гена Че). Відкриває історію кохання із серця міста.
Потрапивши в “Урбанаполіс.Приховане.Чернівці” (feel_urban), глядач дізнається про існування навмисне прихованого міста. Автор відкриває таємницю Урбанаполісу в Чернівцях.
Серія “Чернівці-місто фей”( Панфілець [K.] ) – це чарівна розповідь, або сучасна легенда про Чернівці, де досі живе добра магія старого міста.
“Емоції міста” (Sebastian CUBA) – просто люди, які живуть, кохають, мріють, сумують, але продовжують любити Чернівці.

ЛІТЕРАТУРНИЙ ВЕЧІР. Відбудеться 20 вересня, о 18:00, у Палаці «Академічному». Восьмеро молодих письменників, представлених на сайті, спеціально для проекту підготували твори на тему “Чернівці, Je t’aime!”.
Учасники: Роман Стадник, Христя Венгринюк, Оксана Настас, feel_urban, Laura, Мар’ян Лазарук, Христина Бахур та Ірина Рехло.

Обираючи цих конкретних людей, керівництво сайту керувалося їх активністю та відібрало максимально різних за стилем. В майбутньому планується серія подібних заходів, де кожний молодий митець, чиї роботи розміщені на www.art.press.cv.ua, матиме змогу показати себе широкому загалу.
Своєрідною родзинкою заходу стане спеціально запрошена гостя – відома письменниця, вокалістка гурту “Qarpa”, журналіст та телеведуча ІРЕНА КАРПА, яка цього разу спробує себе в якості ведучої літературного вечора. Завітає вона у супроводі свого чоловіка, письменника і сценариста Антона Фрідлянда. Творча пара відвідає Чернівці вперше.

“Ми з самого початку вирішили запросити когось із вже відомих письменників. Вибір випав на Ірену з багатьох причин. По-перше: вона ще ніколи не виступала у Чернівцях і я особисто вже наслухалася про те, як чернівецькі поціновувачі її творчості їдуть по сусіднім містам та всіляким фестивалям тільки, щоб побачити Ірену Карпу. Окрім того, вона як ніхто, справляється із роллю ведучої і зможе підтримати наших молодих письменників на сцені. Буде весело і позитивно, а цього ми власне і прагнем. І взагалі, з Іреною приємно мати справу, вона профі і цього вистачає”, – коментує вибір ведучої та характер літературної тусівки модератор проекту, Крістіна Борхес.

“На сьогодні на жаль, вкрай незначна частка молодого населення може дозволити собі провести фотовиставку, або організувати літературний вечір. Однак, це не означає, що їх творчість не заслуговує на визнання. Більше того, саме у молодому віці людина здатна творити, не обмежуючи себе рамками. Дуже важливо, щоб починаючий митець бачив реалізацію своїх задумів, інакше, він просто може не розкритися. Чернівецька молодь володіє величезним творчим потенціалом. Тому ми збираємося представити творчість молодих чернівчан широкому загалу, прагнемо допомогти їм. Для цього, власне, і працюємо”, – додає співорганізатор дійства, член координаційно ради Чернівецького осередку ВГО «Громадянська мережа «Опора», Тимощук Назар.

Інформація про проект:

Проект «Чернівці Je t’aime» (з французької – «Чернівці я тебе люблю») це неприбутковий соціальний проект який реалізується мистецьким сайтом www.art.press.cv.ua. За підтримки ГС «Буковинської Партнерської Агенції» за кошти Фонду Стефана Баторія.
Проект реалізується напередодні 600-річчя міста Чернівці.
Метою проекту є надати можливість самореалізуватися групі молодих митців (літераторам, фотохудожникам, музикантам), презентувати їхню творчість широкому загалу чернівчан, налагодити співпрацю між самими митцями, які є представниками різних неформальних груп, запустити процес самоорганізації молодих людей у формальні творчі колективи, налагодити їхнє співіснування з іншими представниками суспільства через проведення фестивалю молодих митців м. Чернівців присвяченого святкуванню 600-річчя міста.