Чернівці готуються до виборів мера

В Чернівцях розпочалась підготовка до виборів Чернівецького міського голови. Як повідомили в міській територіальній виборчій комісії Громадянській мережі ОПОРА, наразі комісія проходить процес реєстрації, вивчаються календарні плани, бюджет, надаються консультації майбутнім кандидатам на посаду мера Чернівців щодо необхідного переліку документів для реєстрації. Наразі комісія працює в старому складі від виборів 30 жовтня 2010 року.

Громадянській мережі ОПОРА стало відомо, що за консультаціями вже звернулись п’ятеро потенційних кандидатів. Однак імена їх наразі не розголошуються до моменту початку реєстрації кандидатів на посаду Чернівецького міської ради, а саме 21 квітня.

Тим часом спостерігачами ОПОРИ були виявлені на вулицях Чернівців іміджеві біг-борди одного з потенційних кандидатів на посаду мера, лідера місцевого Автомайдану, ударівця Олексія Коломійця з написом на біг-борді: «Чернівці. Автомайдан. Приєднуйтесь!!! Олексій Коломієць». На запитання спостерігача чи не є це початком кампанії, Олексій Коломієць заперечив, вказавши, що це є закликом до всіх бажаючих долучатись до Автомайдану. Також 8 квітня після конференції Чернівецької міської організації партії УДАР на пряме запитання щодо висунення Олексія Коломійця кандидатом в мери від УДАРу, чіткої відповіді не було. Олексій Коломієць тільки наголосив, що висунення кандидата від політичної партії можливо відбудеться 25-26 квітня.

Також в місцевих ЗМІ з’явилась інформація про те, що від ВО Батьківщина на вибори мера йтиме екс-лідер місцевого Фронту Змін, лідер фракції в Чернівецькій міській раді Олексій Каспрук і що в його штабі працюватимуть люди екс-мера Чернівців, а нині народного депутата Миколи Федорука.

Окрім цих двох кандидатур обговорюються також кандидатури екс-свободівця Назара Горука, колишнього керівника обласного УМВС в Чернівецькій області, регіонала Миколи Харабари, представника групи (Рідне місто) в Чернівцях, наближеної до Дмитра Фірташа Андрія Білогорки, екс-секретар міської ради, регіонал Віталій Михайлішин та інші.

Нагадаємо, що Громадянська мережа ОПОРА спостерігає за виборами мера в Чернівцях. У випадку виявлення порушень, просимо повідомлять нас за адресою: chernivtsi(at)opora.org.ua

До речі, важливу інформацію про вибори, порушення під час виборчої кампанії, хід та результати кампанії зі спостереження можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

Детальніше:

Надія Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua
Назар Тимощук, координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області, тел.: +38063 628 67 71, n.tymoshchuk(at)opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.