Чернівецькі мажоритарники напрацювали за лютий один проект постанови

Протягом лютого 2015 року відбулось одинадцять пленарних засідань Верховної Ради України, п’ять днів депутати працювали в комітетах, проводили зустрічі із виборцями. З початком лютого у парламенті були прийняті 54 законодавчі акти, а ще 1387 законопроектів станом на 26 лютого знаходились на опрацюванні в комітетах. Доробок в цьому мажоритарників від Чернівецької області – один проект постанови у співавторстві, три неприйняті поправки, дванадцять запитів та дев’ять виступів. ОПОРА продовжує відслідковувати їх діяльність і наразі інформує про їх роботу за останній місяць, ґрунтуючись на офіційних даних з сайту Верховної Ради України та парламентського сайту ОПОРИ

Законодавча діяльність народних депутатів-мажоритарників від Чернівецької області, станом на 26 лютого, стосувалась перспектив запровадження Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України та відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2015 році. Проект постанови та п’ять депутатських запитів записав на свій рахунок Григорій Тіміш, усі з трьох поправок та чотири депутатські запити – Максим Бурбак. По два та одному депутатському запиту підготували Микола Федорук та Іван Рибак, відповідно. Микола Федорук, Іван Рибак та Максим Бурбак мають у своєму доробку також по три виступи на сесії.

Микола Федорук, будучи присутнім на усіх засіданнях, не підготував протягом лютого жодного законопроекту. Серед напрацювань народного депутата – два індивідуальні запити щодо перевірки фактів порушення прав іноземного інвестора, які були підготовлені 6 лютого та адресовані Генеральному прокурору України та Міністру внутрішніх справ України. Виступав на пленарних засіданнях сесій депутат від Чернівців тричі: 11 лютого з трибуни щодо рішення Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування прийняти Верховною Радою України Проект Постанови про зміни в адміністративно-територіальному устрої Луганської області за основу та в цілому; 11 лютого з місця щодо підтримки фракцією Народного фронту законопроекту щодо спрощення процедури погодження проекту землеустрою ; та 13 лютого з місця про відмову Народного фронту голосувати за запропоновану головуючим сесії норму до прийнятого Закону України про добровільне об’єднання територіальних громад у зв’язку з ризиком втрати напрацювань.

Також на парламентському сайті оприлюднено список помічників народного депутата. Станом на 26 лютого нардеп має 11 помічників, 9 з яких працюють на громадських засадах.

Загалом, з моменту набуття депутатства Микола Федорук підготував 2 запити, 2 законопроекти, 5 разів виступав під час сесії, голосував “за” 436 разів, “проти” – 1, одного разу утримувався, не голосував 69 разів та був присутній під час усіх 28 засіданнях.

Іван Рибак, згідно даних письмової реєстрації, був присутнім на усіх пленарних засіданнях, однак не здійснив процедуру електронного реєстрування 11 лютого. Як і в попередні місяці роботи Верховної Ради VIII скликання, депутат знову не відзначився жодним законопроектом.

13 лютого до Кабінету Міністрів України ним був направлений індивідуальний депутатський запит щодо необхідності вжиття невідкладних заходів, направлених на продовження фінансування Чернівецького обласного перинатального центру. Також депутат тричі виступив на пленарних засіданнях. Двічі п’ятого лютого: з місця, висловлюючи під час обговорення підтримку Проекту Закону про внесення змін до Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України та суддів та висловлюючи занепокоєння нормою, яка дозволяє вивіз тільки пиломатеріалів товщиною до 70 міліметрів і вологістю 22 відсотки, під час обговорення Проекту закону про внесення змін щодо мораторію на експорт лісо- та пиломатеріалів у необробленому вигляді, а також 6 лютого з трибуни щодо проблеми Чернівецької області, яка полягає у припиненні діяльності пологового будинку №1, на базі якого мали будувати перинатальний центр та відсутності результатів виконаних робіт.

Станом на 26 лютого депутат має 19 помічників, 15 з яких працюють на громадських засадах.

З моменту набуття депутатства Іван Рибак підготував 2 запити, жодного законопроекту, 4 рази виступав під час сесії, 383 рази голосував “за”, 1 – “проти”, 2 рази утримувався, не голосував 114 разів та не здійснював письмової та електронної реєстрації на одному та трьох з 28 засідань відповідно.

Згідно даних письмової та електронної реєстрації, розміщених на офіційному сайті Верховної Ради України, Григорій Тіміш був відсутній під час чотирьох ранкових та однієї вечірньої сесії (10-13 лютого). Протягом лютого народний депутат став одним із 11 співатоврів Проекту Постанови про проведення парламентських слухань на тему: “Перспективи запровадження Європейським Союзом безвізового режиму для громадян України” (15 квітня 2015 року), яка 16 лютого була підписана. Григорієм Тімішем були підготовлені п’ять індивідуальних депутатських запитів. Три з них від 6 лютого стосувались притягнення до юридичної відповідальності винних осіб в порушенні прав та інтересів громадянина Іллі Дугана згідно із нормами Закону України “Про звернення громадян” були направлені до Кабінету Міністрів України, Міністерства соціальної політики України та Генеральної прокуратури України. Інші два запити були підготовлені 6 та 13 лютого і стосувались відповідно уникнення розвитку конфліктної ситуації навколо гуртожитку №1 Глибоцького професійного ліцею і проведення належного перерахунку пенсії матері-героїні Олені Александрюк та вирішення питання стосовно правомірності стягнення з неї плати за відшкодування витрат на виплату і доставку пільгової пенсії. Перший з них був направлений до Міністерства освіти і науки України (Квіт Сергій Миронович), інший – до Пенсійнийного фонду України (Зарудний Олексій Борисович).

На відміну від своїх колег-мажоритарників з Чернівецької області, жодного разу протягом місяця на сесії Верховної ради не виступав.

Станом на 26 лютого має 20 помічників, 16 з яких працюють на громадських засадах.
З моменту набуття депутатства Григорій Тіміш підготував 6 запитів, був автором чотирьох законопроектів, одного разу виступав під час сесії, 313 разів голосував “за”, 4 – “проти”, 10 разів утримувався, 48 – не голосував і не здійснював письмової та електронної реєстрації на восьми та шести з 28 засідань відповідно.

Максим Бурбак був присутній на усіх засіданнях Верховної Ради України, відповідно до даних письмової та електронної реєстрації. Однак жодного законопроекту протягом лютого народний депутат не написав. Максим Бурбак став автором трьох відхилених 6 лютого поправок щодо відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2015 році: доповнення Розділу І «Відомі події та явища» Додатку до Постанови Верховної Ради України 140-річчям з дня заснування Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича та 75-річчям з дня утворення Чернівецької області; доповнення Розділу ІІ «Видатні особистості» Додатку Постанови Верховної Ради України 165-річчям з дня народження Міхая Емінеску.

Два з трьох виступів 11 лютого нардепа стосувалися саме прохання підтримати перші дві вищезгадані поправки, що б дало змогу включити їх до Постанови, подолавши попередні відхилення комітету. Виступ з місця 12 лютого стосувався
підтримки Народним фронтом законопроекту про внесення змін щодо статусу осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України задля визнання учасниками бойових дій працівників Державної спеціальної служби транспорту Міністерства інфраструктури, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Державної пенітенціарної служби.

Максим Бурбак є автором чотирьох індивідуальних запитів. Два з них 6 лютого адресовані Міністерству внутрішніх справ України та Генеральній прокуратурі України і стосувалися питання дотримання законності щодо швидкого та неупередженого розслідування кримінального провадження про незаконне проникнення в громадську приймальню народного депутата України Максима Бурбака. Інших два, які були направлені туди ж, – об’єктивного розслідування кримінальних проваджень стосовно зловживання службовим становищем посадовими особами Товариства з обмеженою відповідальністю “Драчинецьке” у Чернівецькій області.

Станом на 26 лютого народний депутат має 9 помічників, 6 з яких працюють на громадських засадах. З моменту набуття депутатства Максим Бурбак підготував 6 запитів, 3 рази був автором законопроекту, 6 разів виступав під час сесії, голосував за 412 разів, проти – 1, не утримувався жодного разу, 75 разів не голосував та був присутній н на 26 з 28 засідань.

Інформацію щодо роботи депутатів-мажоритарників з Чернівецької області протягом січня 2015 року можна знайти на сайті ОПОРИ

ОПОРА також зверталась до депутатів, що були обрані в округах Чернівецької області, з запитом, аби вони надали інформацію про депутатські звернення. Запити ми надіслали на офіційні електронні адреси, вказані на сайті Верховної Ради України. Відповідь надійшла тільки від Миколи Федорука та Григорія Тіміша. Однак Микола Федорук нам надав інформацію про 2013, 2014 рік (відповідь на запит можна прочитати тут) . Григорій Тіміш повідомив, що протягом каденції, станом на 18 лютого, отримав 44 звернення від громадян, 38 з яких – від юридичних осіб, виборців з 203 виборчого округу, в якому народного депутата і було обрано https://app.box.com/s/2qhtfg6jaf7fefirzkcbokl5b3zb0zkr . Після вивчення частини вказаних звернень для розгляду за призначенням вже підготовлено та направлено 20 депутатських звернень та 6 депутатських запитів. Робота зі зверненнями триває. Громадяни просили захисту трудових, житлових, виборчих прав, роз’яснень щодо отримання статусу учасника АТО, пропонували зміни до чинного законодавства тощо (відповідь на запит можна прочитати тут) .

Детальніше:
Владислав Баранський, 066 905 36 42, v.baransky@opora.org.ua