Чернівецькі автомайданівці підтримали спортивні змагання поза виборчим фондом

Чернівецька міська організація політичної партії «АВТО-МАЙДАН» продовжує порушувати виборче законодавство під час агітації. Так, 19 жовтня в ЗМІ було розповсюджено інформацію, в якій йшлось про підтримку не за кошти виборчого фонду партією міського чемпіонату з пауерліфтінгу та жиму лежачи, що проходив в Чернівцях 17-18 жовтня. В приміщенні для змагань містився плакат політичної партії.

Фото з сайту Букінфо

В повідомленні прес-служби Чернівецької міської організації політичної партії «АВТО-МАЙДАН» йдеться, що:

«Як завжди, змагання проходили за підтримки міської організації політичної партії “АВТО-МАЙДАН”, очільник якої Сергій Качмарський до того ж являється і президентом федерації пауерліфтингу в Чернівецькій області».

Сергій Качмарський також є кандидатом до Чернівецької міської ради від цієї політичної сили. Як з’ясували спостерігачі ОПОРИ, захід профінансований за членські внески учасників змагань, а не з виборчого фонду. Сам Сергій Качмарський ніякого порушення тут не вбачає, зазначивши, що в приміщенні висів тільки прапор, який був і на минулорічних змаганнях.

Фото з сайту Букінфо

Згідно п.6 ст. 54 Закону України «Про місцеві вибори», передвиборна агітація здійснюється за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для передвиборної агітації коштів з інших джерел забороняється. Підтримка місцевою організацією партії, яка висунула кандидатів на місцевих виборах, кандидатами від свого імені проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрацій фільмів, телепередач чи інших публічних заходів, а також проведення зазначених публічних заходів на підтримку місцевої організації партії, кандидата може здійснюватися лише у разі фінансування таких заходів із коштів власного виборчого фонду.

Про порушення місцевих автомайданців ОПОРА неодноразово повідомляла. Так, на початку жовтня кандидат від партії подарував покриття до спортивної зали, а інші кандидати роздавали пакунки в агітаційних пакетах в геріатричному пансіонаті.

Розпочала роботу гаряча лінія Чернівецького представництва Громадянської мережі «ОПОРА». Відповідно всі бажаючі можуть задзвонити за номером 099 010 6551 і отримати консультацію щодо виборчого процесу або ж повідомити про порушення. А про факти, зафіксовані нашими спостерігачами можна дізнатись на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

За коментарями звертайтесь:
Координатор виборчих програм Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА Тарас Прокоп, тел. +380954900504, prokoptar@gmail.com
Надія Вірна, тел. +380502104847, virna@opora.org.ua