Чернівецька ОПОРА відкрила гарячу лінію (+38 099 010 65 51) щодо виборчих порушень

Чернівецьке представництво Громадянської мережі ОПОРА відкрило гарячу лінію за номером 099 010 65 51, на котру мешканці Чернівецької області можуть повідомляти інформацію про порушення під час виборів.

Інформація, отримана за вказаним номером, буде передаватись довготерміновим спостерігачам, закріпленим за відповідними округами, для перевірки її достовірності. Також за вказаним номером телефону можна буде отримати консультацію щодо виборчого законодавства.

Гаряча лінія діятиме місяць – з 16 травня по 16 червня 2014 року.

Окрім того Громадянська мережа ОПОРА створила МАПУ ПОРУШЕНЬ http://map.oporaua.org/ Тут міститься інформація щодо порушень, які зафіксували спостерігачі ОПОРИ. В описовому текстовому форматі, з доказами у вигляді фото чи відео вона наноситиметься на Мапу.

Якщо виборець став свідком порушення та готовий повідомити про нього не анонімно, то кожен може заповнити форму в розділі ПОВІДОМИТИ ПРО ПОРУШЕННЯ на сайті http://map.oporaua.org/ і поділитися важливою інформацією. Втім, ОПОРА, керуючись загальновизнаними принципами спостереження, ретельно перевірятиме ці дані і лише тоді зможе їх додати до Мапи. В день голосування та після підрахунку ОПОРА поінформує про результати виборів. ОПОРА здійснюватиме швидкий статистичний підрахунок голосів.

Нагадуємо також, що Громадянська мережа ОПОРА створила просвітницькі відеоролики, в котрих міститиметься роз’яснення щодо особливості виборчої процедури. Зокрема, вже створені два ролики, а саме:

Як змінити місце для голосування:

День виборів. Як це працює:

Важливу інформацію про вибори, порушення під час виборчої кампанії, хід та результати кампанії зі спостереження можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org/

Детальніше:

Надія (ВІРНА) Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua
Назар Тимощук, координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області, тел.: +38063 628 67 71, n.tymoshchuk(at)opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з березня, ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами Президента України, а також за проміжними парламентськими (83 округ) та позачерговими місцевими виборами. Організація співпрацює з 175 довготерміновими спостерігачами, які стежать за перебігом кампанії у всіх регіонах країни. У день голосування, 25 травня, до них долучаться ще 3000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.