Чернівецька ОПОРА роз’яснила процедуру зміни місця голосування волонтерам, які опікуються переселенцями

Представники Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА 1 жовтня навідались до волонетрських організацій, які опікуються переселенцями та вояками, що перебувають в зоні АТО “Волонтерського руху Буковини” та Координаційного штабу “Буковина – українському війську”, з інформаційним візитом. ОПОРівці роз’яснили волонтерам процедуру зміни місця голосування, аби ті поінформували про таку можливість переселенців. Волонтерам було надано покрокову інструкцію щодо зміни голосування, зразки заяви, яку потрібно заповнити переселенцям та волонтерам, які в день голосування будуть за межами області, та адреси районних відділів ведення Державного реєстру виборців в Чернівецькій області.

Нагадаємо, в Чернівецькій області перебуває більше 1500 переселенців зі східних областей України та Криму. Переселенці зможуть проголосувати за місцем свого тимчасового перебування, звернувшись до відділу ведення Державного реєстру виборців. Звернутись можна виключно до 20 жовтня. Але, аби уникнути складнощів, бажано це зробити якомога швидше.

Про порядок тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси можна ознайомитись на сайті Державного реєстру виборців або зателефонувати до відділу адміністрування реєстру виборців Чернівецької ОДА (0372) 55-15-08. Зразок заяви можна також скачати за посиланням. ОПОРА наголошує, що змінити місце голосування можуть не тільки переселенці, а й ті виборці, які в день виборів перебуватимуть не за місцем реєстрації (робота, відрядження, санаторне лікування тощо). Процедура практично ідентична тій, яка стосується зміни місця голосування для переселенців.

Окрім того ОПОРА та Комітет виборців України розробили пам’ятку для переселенців та тих, хто не матиме змоги проголосувати за місцем реєстрації та формила її у вигляді відео:

Детальніше: Надія (ВІРНА) Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.

Website: http://oporaua.org/
Facebook: https://www.facebook.com/cn.opora
Twitter: https://twitter.com/opora (@opora)