ЧЕРНІВЕЦЬКА МІСЬКА ВИБОРЧА КОМІСІЯ ОБМЕЖУЄ ПРАВО ВИБОРУ ТИМ, ХТО ГОЛОСУВАТИМЕ 31 ЖОВТНЯ НА СПЕЦІАЛЬНИХ ВИБОРЧИХ ДІЛЬНИЦЯХ

Ввечері 30 жовтня у розпорядження ГМ ОПОРА потрапили копії Пам’яток «Порядку голосування на спеціальних виборчих дільницях» із підписами голів комісій спеціальних виборчих дільниць № 13092 (Обласна клінічна лікарня) та № 13094 (Міський клінічний пологовий будинок №1). У даних пам’ятках (див. скановані копії у додатку) визначається порядок голосування на спеціальних виборчих дільницях, згідно якого виборцям на цих дільницях видаються бюлетені ТІЛЬКИ ПО БАГАТОМАНДАТНИХ ВИБОРЧИХ ОКРУГАХ, що є порушенням виборчих прав виборців.

Згідно виборчого законодавства виборцям на спеціальних виборчих дільницях окрім бюлетенів по багатомандатному виборчому округу мають видаватися й бюлетені для голосування по одномандатному мажоритарному виборчому округу кандидатів в депутати обласної, міської та районної ради відповідно до місця реєстрації виборця.

Дані пам’ятки, згідно яких відбуватиметься голосування 31 жовтня на спеціальних виборчих дільницях в м. Чернівці, можуть стати причиною порушення виборчих прав виборців, які проживають (зареєстровані) в межах відповідних одномандатних мажоритарних округів, але знаходяться на даний момент, наприклад, в лікарні.

ГМ ОПОРА рекомендує Чернівецькій міській виборчій комісії негайно повідомити всі спеціальні виборчі дільниці про НАЛЕЖНИЙ ПОРЯДОК ГОЛОСУВАННЯ. Також необхідно зауважити, що в списку виборців навпроти виборців на спеціальній виборчій дільниці необхідно зазначати кількість отриманих бюлетенів.

pamiatka1pamiatka2За детальнішою інформацією звертайтеся до координатора кампанії громадського спостереження за виборами ГМ ОПОРА у Чернівецькій області:

Тимощук Назар

тел.: 063-628-6771, 050-910-49-08

n.tymoshchuk@opora.org.ua