Чернівчани почали отримувати “листи щастя” від Народного фронту

Персоналізовані листи від політичної партії Народний фронт на ім’я родин знайшли деякі чернівчани у своїх поштових скриньках. Адресовані вони конкретно родинам (вказано прізвище), які мешкають за вказаною в листі адресою. В листах Аресній Яценюк агітує голосувати за Народний фронт на виборах 26 жовтня 2014 року. Про отримання аналогічних листів повідомили місцеві мешканці у Львові. Вони теж в поштових скриньках знайшли іменні звернення від кандидата в народні депутати від Народного фронту Арсенія Яценюка.

Наголошуємо, персональними даними є відомості чи сукупність відомостей про фізичну особу, яка ідентифікована або може бути конкретно ідентифікована (прізвище і адресу можна вважати персональними даними). Відповідно до закону України Про захист персональних даних, підставами для обробки персональних даних є згода суб’єкта персональних даних на обробку його персональних даних.

Представник ОПОРИ, яка отримала такий лист, написала листа до Народного фронту у відповідності до ст. 8 закону України Про захист персональних даних (Суб’єкт персональних даних має прав знати про джерела збирання, місцезнаходження своїх персональних даних, мету їх обробки, місцезнаходження або місце проживання (перебування) володільця чи розпорядника персональних даних) та до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у сфері захисту персональних даних Маркіяна Бема bem(at)ombudsman.gov.ua з приводу законності використання персональних даних, на обробку, зберігання та використання яких дозволу вона та її родина Народному Фронту не давала.

Нагадаємо, під час парламентських виборів 2012 року кандидат в 204 окрузі Богдан Баласинович від партії УДАР звинуватив кандидата від Партії регіонів в цьому ж окрузі Артема Семенюка в тому, що той розповсюджував іменні агітаційні листи. Тоді, згідно заяви кандидата, понад 73 тисячі мешканців Хотинського, Сокирянського, Кельменецького, Заставнівського районів та м. Новодністровськ 3-5 жовтня отримали персональні листи від громадянина Семенюка Артема Олексійовича. Тоді кандидат звернувся до тодішнього Генерального прокурора України, аби “з’ясувати, яким чином у фізичної особи – громадянина А.Семенюка опинилася база персональних даних десятків тисяч громадян і чи не була така база передана її володільцем і розпорядником, зокрема органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, державними або комунальними підприємствами, всупереч Закону України «Про захист персональних даних», в порушення конституційних прав громадян”.

Чернівецьке представництво Громадянської мережі ОПОРА відкрило гарячу лінію за номером 099 010 65 51. Важливу інформацію можна знайти на сайті Чернівецького представництва Громадянської мережі ОПОРА http://oporacv.org та на сторінці в Facebook – https://www.facebook.com/oporaChernivtsi

Мапа порушень: http://map.oporaua.org/
Додаток для Android Вибори 2014: http://goo.gl/I7M3TN

Детальніше: Надія (ВІРНА) Бабинська, тел.: +380502104847, virna(at)opora.org.ua

Довідково: Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з вересня 2014 року, Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.

Website: http://oporaua.org/
Facebook: https://www.facebook.com/cn.opora
Twitter: https://twitter.com/opora (@opora)