Агітація за Геннадія Федоряка масово розміщена на об’єктах державної та комунальної власності в Герцаївському районі

01 жовтня в місті Герца (районний центр Чернівецької області) та селі Горбово (Герцаївський район) на приміщеннях кількох установ державної та комунальної власності та на одній з будівель місцевого самоврядування були зафіксовані агітаційні матеріали кандидата в народні депутати в 203 виборчому окрузі від Партії регіонів Геннадія Федоряка. На одній із згаданих споруд був помічений також агітаційний плакат кандидата від Соціалістичної партії України Валерія Кучерявого. Відповідно до виборчого законодавства така агітація заборонена.

Спостерігач ОПОРИ, перебуваючи 01 жовтня в Герцаївському районі Чернівецької області, помітив агітаційні матеріали кандидата в народні депутати від Партії регіонів Геннадія Федоряка на будівлі Горбівської сільської ради, сільському відділенні поштового зв’язку «Укрпошта», будинку народної творчості та дозвілля села Горбово, будівлі Герцаївської музичної школи, в приміщенні Герцаївської центральної районної лікарні та на будівлях кількох її відділень (фото додаються до повідомлення). На одній із споруд цього лікувального закладу також була помічена агітаційна продукція й кандидата від Соціалістичної партії України Валерія Кучерявого.

У ч. 4 ст. 74 закону «Про вибори народних депутатів України» йдеться: «Забороняється розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності».

Агітаційні матеріали Геннадія Федоряка зафіксовані також і на Герцаївській автостанції (ВАТ «Чернівціавтотранс»), що є порушенням ч. 8 ст. 74, яка забороняє: «Розміщення носіїв політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, розміщення політичної реклами у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, а також розповсюдження матеріалів передвиборної агітації, у тому числі політичної реклами, через телерадіотрансляційні або інші інформаційні мережі сповіщання пасажирів та інформаційні табло у приміщеннях станцій та вагонах метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, у транспортних засобах громадського користування забороняється».

ОПОРА звернулася за коментарями до представників згаданих кандидатів в депутати. Як і у випадку з розміщенням агітаційної продукції в маршрутках «Чернівці – Новоселиця», довірена особа Геннадія Федоряка Віктор Польовий запевнив, що «їхні люди до розміщення агітматеріалів на даних будівлях не причетні, й виявив побоювання у можливому намаганні дискредитувати його кандидата одним із його конкурентів». На відміну від довіреної особи, заступник керівника Герцаївського районного виборчого Штабу Геннадія Федоряка Василь Скрипа повністю виключати участь їхніх агітаторів не став, припускаючи можливість того, що під час навчання хтось із них був не надто уважним. Кандидат від Соціалістичної партії України Валерій Кучерявий особисто повідомив про те, що «звідки взялися його плакат на стіні Герцаївської центральної районної лікарні немає жодного уявлення», адже, за його даними, розклейка агітаторами на цій території не проводилась.

Дивує той факт, що навіть при коректності побоювань представників політичних сил щодо «низької правової культури агітаторів» та «свідомо вчинених проти політичних сил та їх кандидатів провокацій», на такі непоодинокі факти хоч і відносно дрібних, але порушень виборчого законодавства, не реагують посадові особи та чиновники, які працюють у приміщеннях, на яких незаконно розміщена агітація.

Нагадуємо, що наприкінці вересня спостерігачем ОПОРИ на кількох маршрутних автобусах «Чернівці – Новоселиця» ПП НОВ-ТРАНС-АВТО, що відправляються з міста Чернівці з Автостанції № 2, теж зафіксована агітаційна продукція Геннадія Федоряка. Згідно виборчого закону така агітація також є заборонена.

За коментарями звертайтесь до Назара Тимощука, координатора виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області, 063 628 67 71