Абітурієнти позбавлені права на свідомий вибір ВНЗ через закритість МОН

Цьогорічні абітурієнти, які мають право подавати документи в не більш ніж 5 вищих навчальних закладів, досі не знають, які обсяги державного замовлення у ВНЗ. Таким чином, майбутні студенти позбавлені можливості зробити свідомий вибір щодо омріяного навчального закладу. Тож, вичерпавши ліміт ВНЗ може виявитися, що кількість місць на конкретних спеціальностях, навчання на яких оплачує держава, буде меншою ніж у минулому році.

Тільки 16.07.2010, після офіційного старту вступної кампанії, міністром Дмитром Табачником було підписано Наказ №706 “Про державне замовлення на підготовку та випуск фахівців з вищою освітою у 2010 році”. Представникам ВНЗ через сайт МОН пропонують приїхати до Києва 19 та 20 липня, щоб отримати на паперових носіях дані щодо обсягів. Крім того, на відміну від минулих років, коли інформація оприлюднювалася на сайті МОН та була у відкритому доступі, в цьому її досі не опубліковано.

Громадянська мережа ОПОРА стурбована непрозорістю формування та відсутності даних  щодо державного замовлення у 2010 році. У зв’язку з численними зверненнями абітурієнтів на гарячу лінію організації, Громадянської мережі ОПОРА змушена заявити про непрозорість роботи Міністерства освіти і науки України.

Згідно Закону України «Про вищу освіту» (ст. 3 п. 2), а також того, що навчання студентів відбувається за рахунок коштів бюджету, розподіл держзамовлення повинен відбуватися відкрито і прозоро. Експерти громадянської мережі ОПОРА вимагають негайно оприлюднити повний текст з додатками Наказу №706 на сайті для інформування абітурієнтів, керівників ВНЗ та громадськості.

Отримати безкоштовну юридичну допомогу чи поскаржитися на порушення можна за багатоканальним номером «гарячої лінії» Громадянської мережі ОПОРА (044) 2253281. Також можна подати скаргу в онлайн-режимі скориставшись формою http://oporacv.org/onlajnzvernennyazpryvoduporushenpidchasvstupudovnz-2010-vchernivetskijoblasti/, або заателефонувавши за номерами у Чернівецькій області – 063 616 04 81

Метою проекту «Кампанія з громадського спостереження за об’єктивністю та неупередженістю процедур вступу до вищих навчальних закладів у 2010 році», що здійснюється ГМ ОПОРА в партнерстві з КВУ за підтримки Освітньої програми Міжнародного фонду «Відродження», є моніторинг забезпеченням відкритого і прозорого вступу до вищих навчальних закладів у 2010 році.

Контактна особа: Ольга Айвазовська 063 617 97 50

Інформація:

Громадянська мережа ОПОРА – незалежна, неурядова, позапартійна всеукраїнська організація, спрямована на активізацію громадян. З моменту заснування в 2005 році ОПОРА служить інтересам суспільства шляхом успішного впровадження громадських ініціатив у таких сферах, як житлово-комунальне господарство, освіта, вибори, громадський контроль.