На минулій сесії окрім висловлення недовіри Чернівецькому міському голові депутати розглянули ще 39 питань

Одразу по відставці рішенням «Про організацію заходів з виконання рішень Чернівецької міської ради «Про дострокове припинення повноважень Чернівецького міського голови» була створена комісія з трьох депутатів: Олексія Редька (голова комісії, фракція ВО “Батьківщина”; виключений з партії згідно Постанови Президії Політичної ради партії ВО “Батьківщина” за №06-08-157 21 січня 2011 року), Ірини Зрибнєвої (секретар комісії, Партія регіонів), Василя Ткача (Партія регіонів). Міська рада доручила цій трійці здійснити всі необхідні організаційні та інші заходи, пов’язані з припиненням повноважень Чернівецького міського голови, а саме:

  • підготувати акт приймання-передачі від Чернівецького міського голови Миколи Федорука, повноваження якого достроково припинені, секретареві міської ради Віталію Михайлішину документів, ключів, сейфу, печатки (печаток), символіки, інших матеріальних цінностей;
  • скласти та підписати (при необхідності) акти про відмову в передачі документів чи інших матеріальних цінностей з направленням відповідних заяв чи клопотань до правоохоронних органів;
  • опечатати кабінет Чернівецького міського голови та інші кабінети у разі, якщо посадові особи міської ради покинуть свої робочі місця;
  • підготувати та подати від імені Чернівецької міської ради заяв, клопотань, звернень тощо, що будуть необхідні для виконання цього рішення.

Перед офіційним складанням повноважень міський голова встиг завізувати заяви про відпустку всіх його заступників та керівників окремих управлінь строком до червня-вересня цього року. Формальною підставою для тривалих відпусток є невикористання чиновниками своїх попередніх строкових річних відпусток.

Далі депутатами була затверджена структура та загальна чисельність виконавчих органів Міської ради на 2011 рік в кількості 240 посадових окладів.

Депутати також прийняли рішення про заборону приватизації комунальних підприємств: МТК “Калинівський ринок”, КП “Міжнародний аеропорт “Чернівці” та ДКП “Чернівціводоканал” – та відсторонили від виконання службових обов’язків керівників цих підприємств. На місця звільнених керівників були призначені тимчасово їхні заступники, зокрема, обов’язки директора “Калинівського ринку” замість Івана Ринжука виконуватиме Сергій Столяр, директора аеропорту замість Володимира Калинюка – Віктор Миронюк, директора водоканалу замість Дмитра Чикановського – Василь Половинський. Слід нагадати, що “відставлений” міський голова постійно у своїх публічних виступах останнім часом наголошував, що саме ці комунальні підприємства були тим ласим шматочком, заради яких розгорнувся конфлікт у стінах Чернівецької міської ради.

Винесене на розгляд питання про створення комунальної бюджетної установи «Культурно-мистецький центр ім. Івана Миколайчука м. Чернівців» викликало палкі дискусії серед народних обранців. Як виявилось на його реконструкцію планується виділити з бюджету міста 4 мільйони гривень, що в перерахунку на квадратний метр становить 500 у.о. Такі суми викликали сумніви в адекватності кошторису в депутатів, які мають відношення до будівництва. Також окремих депутатів занепокоїло відсутність в назві установи, що створюється слова «кіно». Це на їхню думку несе загрозу використання приміщення колишнього кінотетару ім. Івана Миколайчука не за “кіно-” призначення. Тому було вирішено винести проект цього рішення на доопрацювання. Аналогічну долю спіткало і Положення про постійних комісії.

Наприкінці сесії депутати затвердили рішення “Про заборону стягнення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг у наказному провадженні”, що забороняє практику за рішенням суду описувати майно за несплату комунальних послуг.

Питання, які мали земельний, майновий та приватизаційний характер склали 19 (47,5%) від загальної чисельності винесених питань. Традиційно їх зміст залишається відомим тільки присутнім на сесії народним обранцям, так як на сайті Чернівецької міської ради в розділі “Рішення сесій міської ради” їх не вивішують, мотивуючи забороною законом опублікування особистих даних. Слід відмітити, що на відміну від минулих сесій, коли на офіційному сайті були доступними переважна більшість прийнятих депутатами рішень (окрім “земельних”), то після цієї сесії доступними для детального ознайомлення є тільки два рішення, а саме згадані вище: “Про дострокове припинення повноважень Чернівецького міського голови Миколи Федорука” та “Про організаційні заходи з виконання рішення Чернівецької міської ради VI скликання “Про дострокове припинення повноважень Чернівецького міського голови Миколи Федорука”.