Чернівці: Представники Нацдружин проводять уроки для дітей в школі

13 грудня на офіційній сторінці «Національні дружини Чернівці» в мережі Facebook з’явилась інформація про те, що їхні представники завітали на заняття захисту вітчизни для проведення уроку мужності. «Національні дружини» напряму пов’язані з політичною партією «Національний корпус».

На занятті представники «Національних дружин» розповіли про правила поводження зі зброєю, загальні технічні характеристики автомата Калашнікова, методи та основи тактичної медицини.

В свою чергу, секретар Чернівецької міської ради, Василь Продан не побачив проблеми у проведенні відповідними особами уроків в школі:

Керівник школи знав про це і був на цьому уроці, який проводився для 10 класу. І не  бачив нічого поганого у тому, що представники патріотичних організацій проводили уроки з нашими учнями. Якщо вони діляться знаннями, готують наших дітей до того, як треба поводити себе в тих чи інших ситуаціях, вважаю, що це правильно і нормально.

Член організації «Національні дружини Чернівці» Микола Смутко у коментарі ОПОРІ зазначив:

Даний урок проводився з узгодженням з керівництвом школи та згідно принципів патріотичного виховання. «Національний корпус» та «Національні дружини Чернівці» не пов’язані жодним чином. Для більш детальної інформації зверніться з офіційним зверненням і ми надамо або не надамо таку інформацію.

Відзначимо, що ідейним натхненником створення «Національних дружин» активісти вважають Андрія Білецького, який заявив про готовність приймати участь у виборах. Окрім того, обидві організації використовують один і той же логотип. Якщо проаналізувати фото представників «Національного корпусу» та «Національних дружин», то це одні й ті ж люди, проте на різних заходах вони представляються по-різному.

Варто зазначити, що відповідно до Листа МОНу № 1/9-407 від 26.06.18 року, одним з принципів освіти в Україні є її незалежність від політичних партій, громадських і релігійних організацій. Відповідно до статті 31 Закону України «Про освіту» політичні партії (об’єднання) не мають права втручатися в освітню діяльність закладів освіти. Керівництву закладів освіти, педагогічним, науково-педагогічним і науковим працівникам, органам державної влади та органам місцевого самоврядування, їх посадовим особам забороняється залучати здобувачів освіти до участі в заходах, організованих політичними партіями (об’єднаннями), крім заходів, передбачених освітньою програмою.

Кожен директор школи має стежити за тим, що відбувається в школі і не допускати використання їхніх учнів у політичних цілях,

– наголошує координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА в Чернівецькій області Тарас Прокоп.

За коментарями звертайтеся:

Тарас Прокоп, координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області, тел.: +380954900504, e-mail: prokoptar@gmail.com

Пащак Маріякомунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області