У Facebook поширюють інформацію про нібито підкуп виборців в Хотинській ОТГ

На фейковій сторінці Хотинського осередку «БПП «Солідарність» з’явилась інформація про нібито незаконні дії керівництва району напередодні виборів в Хотинську об’єднану територіальну громаду.

21 грудня в соціальній мережі Facebook на сторінці під назвою «Хотинська районна організація партії «Блок Петра Порошенка “Солідарність”» з’явилася інформація про нібито організацію підкупу виборців на виборах в Хотинську ОТГ з боку представників районної влади.

21.12.2018 chotun 1

21.12.2018 chotun

Заступниця голови Хотинської райдержадміністрації Тетяна Кравецька, яка згадується у відповідному дописі, в коментарі ОПОРІ вказала, що поширена інформація не відповідає дійсності, а сама вона не бере жодної участі у виборчому процесі. За її словами, відповідний допис був поширений з метою провокації.

Також, член обласної ради партії «Солідарність» Сергій Добржанський зазначив:

Ця сторінка не є офіційною сторінкою  осередку, і представники БПП «Солідарність» не мають жодного відношення до поширення цієї інформації. Сама ж сторінка була створена 19-го грудня з метою поширення цієї дезінформації.

На офіційній сторінці Чернівецької територіальної організації БПП «Солідарність» спростували також інформацію, поширену від  Хотинського осередку «БПП «Солідарність»:

Ми уповноважені заявити, що допис під заголовком «За чесні вибори – проти підкупу і фальсифікації», у якому намагаються дискредитувати керівника Хотинської райдержадміністрації та його заступників, є фейком і жодного стосунку до нашої політичної сили не має.  Як й інші подібні дописи такого штабу. Просимо правоохоронні органи допомогти нам з’ясувати, хто стоїть за такими провокаціями, щоби відповідальність була незворотньою.

21.12.2018 chotun2

Схожий випадок відбувся і у Тернопільській області. Народний депутат України Тарас Юрик на своїй сторінці у Facebook написав:

13 грудня 2018 р. в мережі Facebook було створено фейкові сторінки Гусятинської та Тернопільської районних організацій БПП. Сторінки створені з однією метою – дискредитувати кандидатів на виборах в Копичинецьку та Білецьку ОТГ.

21.12.2018.chotun321.12.2018.chotun4

Нагадуємо, що вже цієї неділі 23 грудня відбудуться вибори депутатів та голів Чагорської, Неполоковецької, Ставчанської та Хотинської ОТГ в Чернівецькій області.

Також нагадаємо, Громадянська мережа ОПОРА не проводить класичне довготермінове та короткотермінове спостереження за призначеними на 23 грудня першими місцевими та додатковими виборами в об’єднаних територіальних громадах на місцях. Втім місцеві вибори є важливими та оціночними в частині належної діяльності вищого органу адміністрування виборчого процесу.

За коментарями звертайтеся:

Тарас Прокоп, координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області, тел.: +380954900504, e-mail: prokoptar@gmail.com

Пащак Маріякомунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області