October 2017
M T W T F S S
« Sep    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Громадянське суспільство | Політика і влада | Освіта | Культура | Блог | Media

Архів:

Вибори в об’єднані територіальні громади на Буковині: спроби голосувати без паспорта, зайві спостерігачі та холоднеча

19.12.2016 | grigorij

18 грудня чотири новостворені об’єднані громади Чернівецької області обирали собі голів та депутатів. За попередніми даними, на виборчі дільниці прийшло 42,3% виборців. Процес голосування не обійшовся й без порушень. Спроби голосувати без паспорта, зайві спостерігачі, наявність агітаційних матеріалів та холоднеча – те, чим запам’яталися ці місцеві вибори.

Станом на ранок 19 грудня майже всі територіальні виборчі комісії завершили процедуру отримання протоколів від дільничних виборчих комісій та почали складати протокол з підсумками голосування, окрім Вашківської ТВК, яка оголосила перерву в роботі комісії. Нагадаємо, що згідно ч. 2 статті 83 Закону України “Про місцеві вибори”:

Засідання територіальної виборчої комісії починається з моменту закінчення голосування і продовжується безперервно до встановлення підсумків голосування.

За попередніми результатами виборів, головою Тереблечанської обєднаної громади став Сака Валерій, Сторожинецьку громаду очолить – Карлійчук Микола, Вижницьку – Чепіль Олексій, а головою Вашківської громади став Перч Микола.

Протягом дня голосування спостерігачі ОПОРИ не раз фіксували намагання членами виборчих комісій видавати бюлетені виборцям без паспорта, зокрема – у селах Чорногузи, Замостя та Карапчів. Крім того, у місті Вижниця, селах Чорногузи, Мілієве та Іспас в громадських місцях була розміщена друкована агітація, яка згідно з вимогами законодавства мала бути знята ще 16-го грудня, а в селі Замостя було виявлено незаконну агітацію на території ДВК. Відтак станом на 17-18 грудня ці друковані листівки можна вважати незаконною агітацією.

Було виявлено ще ряд проблем в роботі комісій. Окремі з них не вели протоколи ранкового засідання, а також не завжди розміщували інформаційні таблиці про присутність в приміщені власне дільничної виборчої комісії. Вже під час прийому виборчих документів в Територіальних виборчих комісіях для остаточного встановлення результатів виборів, були зафіксовані випадки фальсифікації виборчих документів та вивіз печаток ДВК за межі дільниць, що заборонено п. 11 статті 82 ЗУ “Про місцеві вибори”. Як повідомили члени комісій, їм порекомендували брати печатку з собою члени територіальної виборчої комісії.

Ще на одній дільниці члени комісії дозволили присутність в приміщенні ДВК одразу 5 спостерігачів від однієї політичної сили, що суперечить законодавству, згідно з яким на одній дільниці одночасно може бути не більше 2 спостерігачів від однієї організації.

Також спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області звертають увагу місцевих органів влади, які відповідають за організацію виборчого процесу,  що більшість відвіданих спостерігачами ОПОРИ приміщень дільничних виборчих комісій не обігрівалися. Це значно ускладнювало роботу їх членів. Відтак, можна зробити висновок, органами влади не було створено належних умов для організації виборчого процесу.

ОПОРА нагадує, що згідно з частиною 2 статті 3 ЗУ “Про місцеві вибори”, документом, який посвідчує особу, підтверджує громадянство та засвідчує місце проживання виборця на місцевих виборах, є паспорт громадянина України.

Згідно з пунктом 5 частини 9 статті 27 цього ж Закону, на засіданнях виборчої комісії, у приміщеннях виборчої дільниці мають право бути присутніми з додержанням вимог Закону, серед інших, офіційні спостерігачі від громадських організацій, іноземних держав і міжнародних організацій (не більше двох осіб від однієї організації).

Відео:

http://bit.ly/2hhFzMr – видача бюлетеня без паспорта

http://bit.ly/2gRdcUr – видача бюлетеня без паспорта

http://bit.ly/2h1yFNx – вивезення печатки за межі ДВК

За коментарями звертайтеся: Тарас Прокоп, координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Чернівецькій області, +380954900504, prokoptar@gmail.com

Довідково: Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 11 та 18 грудня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.Відкоментувати • RSS Новини ОПОРА

  • Імітація парламентської дискусії – загроза виборчій реформі
   Провальні результати голосування парламенту щодо 3-х законопроектів про вибори народних депутатів актуалізують необхідність започаткування якісного, інклюзивного політичного діалогу між усіма зацікавленими сторонами. Імітація парламентської дискусії не може призвести до будь-якого предметного рішення, у тому числі і щодо запровадження пропорційної системи з відкритими списками на виборах народних депутатів України.
  • Виборчий процес у 201 ОТГ відповідає базовим вимогам законодавства - ОПОРА
   На поточний момент виборчий процес відповідає базовим вимогам законодавства, є достатньо конкурентним та не супроводжується порушеннями чи факторами, які здатні поставити під сумнів належну організацію і проведення голосування. Однак дестабілізуючим фактором виборчого процесу є правова невизначеність окремих виборчих процедур, яка була спричинена незадовільною якістю чинного Закону України «Про місцеві вибори». Про це йшла мова під час […]
  • ПРОМІЖНИЙ ЗВІТ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ СПОСТЕРЕЖЕННЯ НА ПЕРШИХ МІСЦЕВИХ ВИБОРАХ У ОБ’ЄДНАНИХ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАДАХ 29 ЖОВТНЯ 2017 РОКУ (30.09.2017 – 18.10.2017)
   29 жовтня 2017 року відбудуться перші вибори у 201 об’єднаній територіальній громаді. Виборчі процеси офіційно розпочалися 9 вересня і охоплюють територіальні громади в усіх без виключення областях України.  Найбільша кількість перших виборів у об’єднаних громадах відбувається у Дніпропетровській (19) та Волинській областях (19), натомість у Закарпатській  та Миколаївській областях відбувається виборчий процес лише у одній […]