December 2017
M T W T F S S
« Nov    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Громадянське суспільство | Політика і влада | Освіта | Культура | Блог | Media

Архів:

Вибори в об’єднані територіальні громади на Буковині: спроби голосувати без паспорта, зайві спостерігачі та холоднеча

19.12.2016 | grigorij

18 грудня чотири новостворені об’єднані громади Чернівецької області обирали собі голів та депутатів. За попередніми даними, на виборчі дільниці прийшло 42,3% виборців. Процес голосування не обійшовся й без порушень. Спроби голосувати без паспорта, зайві спостерігачі, наявність агітаційних матеріалів та холоднеча – те, чим запам’яталися ці місцеві вибори.

Станом на ранок 19 грудня майже всі територіальні виборчі комісії завершили процедуру отримання протоколів від дільничних виборчих комісій та почали складати протокол з підсумками голосування, окрім Вашківської ТВК, яка оголосила перерву в роботі комісії. Нагадаємо, що згідно ч. 2 статті 83 Закону України “Про місцеві вибори”:

Засідання територіальної виборчої комісії починається з моменту закінчення голосування і продовжується безперервно до встановлення підсумків голосування.

За попередніми результатами виборів, головою Тереблечанської обєднаної громади став Сака Валерій, Сторожинецьку громаду очолить – Карлійчук Микола, Вижницьку – Чепіль Олексій, а головою Вашківської громади став Перч Микола.

Протягом дня голосування спостерігачі ОПОРИ не раз фіксували намагання членами виборчих комісій видавати бюлетені виборцям без паспорта, зокрема – у селах Чорногузи, Замостя та Карапчів. Крім того, у місті Вижниця, селах Чорногузи, Мілієве та Іспас в громадських місцях була розміщена друкована агітація, яка згідно з вимогами законодавства мала бути знята ще 16-го грудня, а в селі Замостя було виявлено незаконну агітацію на території ДВК. Відтак станом на 17-18 грудня ці друковані листівки можна вважати незаконною агітацією.

Було виявлено ще ряд проблем в роботі комісій. Окремі з них не вели протоколи ранкового засідання, а також не завжди розміщували інформаційні таблиці про присутність в приміщені власне дільничної виборчої комісії. Вже під час прийому виборчих документів в Територіальних виборчих комісіях для остаточного встановлення результатів виборів, були зафіксовані випадки фальсифікації виборчих документів та вивіз печаток ДВК за межі дільниць, що заборонено п. 11 статті 82 ЗУ “Про місцеві вибори”. Як повідомили члени комісій, їм порекомендували брати печатку з собою члени територіальної виборчої комісії.

Ще на одній дільниці члени комісії дозволили присутність в приміщенні ДВК одразу 5 спостерігачів від однієї політичної сили, що суперечить законодавству, згідно з яким на одній дільниці одночасно може бути не більше 2 спостерігачів від однієї організації.

Також спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області звертають увагу місцевих органів влади, які відповідають за організацію виборчого процесу,  що більшість відвіданих спостерігачами ОПОРИ приміщень дільничних виборчих комісій не обігрівалися. Це значно ускладнювало роботу їх членів. Відтак, можна зробити висновок, органами влади не було створено належних умов для організації виборчого процесу.

ОПОРА нагадує, що згідно з частиною 2 статті 3 ЗУ “Про місцеві вибори”, документом, який посвідчує особу, підтверджує громадянство та засвідчує місце проживання виборця на місцевих виборах, є паспорт громадянина України.

Згідно з пунктом 5 частини 9 статті 27 цього ж Закону, на засіданнях виборчої комісії, у приміщеннях виборчої дільниці мають право бути присутніми з додержанням вимог Закону, серед інших, офіційні спостерігачі від громадських організацій, іноземних держав і міжнародних організацій (не більше двох осіб від однієї організації).

Відео:

http://bit.ly/2hhFzMr – видача бюлетеня без паспорта

http://bit.ly/2gRdcUr – видача бюлетеня без паспорта

http://bit.ly/2h1yFNx – вивезення печатки за межі ДВК

За коментарями звертайтеся: Тарас Прокоп, координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Чернівецькій області, +380954900504, prokoptar@gmail.com

Довідково: Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 11 та 18 грудня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.Відкоментувати • RSS Новини ОПОРА

  • 3 роки ВР: Стан розгляду та тематика законопроектів
   Половина як ініційованих, так і ухвалених законопроектів нинішнього скликання Верховної Ради стосується економічної політики та галузевого розвитку. Як наслідок —відповідні комітети виявилися найбільш завантаженими. Загалом же близько третини ініційованих законопроектів досі опрацьовуються в профільних комітетах. У цьому матеріалі з серії "3 роки Верховній Раді" Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала, як розглядаються всі законодавчі ініціативи цього періоду.
  • 3 роки ВР: Відвідуваність засідань комітетів
   Народні депутати активніше відвідують засідання комітетів, ніж голосують у сесійній залі. Серед 419 народних обранців лише вісім парламентарів відвідали всі засідання свого профільного комітету, натомість 16 парламентарів прогуляли понад 90% відповідних засідань. Одним з найважливіших аспектів роботи народного депутата України є відвідування засідань профільних комітетів. У серії матеріалів "3 роки Верховній Раді" ОПОРА проаналізувала, наскільки сумлінно […]
  • 3 роки ВР: Як багато "наподавали" законодавчих ініціатив
   За три роки роботи Верховної Ради восьмого скликання було зареєстровано майже шість тисяч проектів законів. Проте лише кожен дев'ятий законопроект має перспективи ухвалення. В цьому матеріалі з серії "3 роки Верховній Раді" ОПОРА проаналізувала всі законодавчі ініціативи цього періоду.