April 2018
M T W T F S S
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Громадянське суспільство | Політика і влада | Освіта | Культура | Блог | Media

Архів:

Вибори в громадах: реєстрацію завершено, є громади, де партії не виставили своїх кандидатів

02.12.2016 | grigorij

Територіальні виборчі комісії у Чернівецькій області завершили реєстрацію кандидатів в депутати та на посади голів громад. Проте, відзначають спостерігачі ОПОРИ, не у всіх об’єднаних громадах політичні партії проявляли активність з висування своїх кандидатів. І навіть є одна громада, в якій за виборчі посади будуть боротися тільки самовисуванці.

За місця в раді Вижницької та Сторожинецької громади зголосилися боротися десять партій, у Вашківецької громади – вісім. Дуже низькою є активність політичних партій в сільських громадах, оскільки там, в основному, за мандати змагаються самовисуванці. Так в Тереблеченській та Красноїльській громадах за місця будуть боротися по одній партії і жодного представника від політичних сил не буде в Чудейській громаді.

Вижницька міська виборча комісія зареєструвала списки кандидатів у депутати ради об’єднаної громади партії «Народний фронт» (покрила 26 округів на чолі з Романом Єремою), ВО «Батьківщина» (Олена Акришора перша в списку з 27 кандидатів), «БПП «Солідарність» (подали 27 кандидатів з першим номером в списку – Миколою Додяком), ВО «Свобода» (на чолі списку з 27 кандидатів у депутати – Ілля Стринадко), «Сила Людей» (подали на 24 кандидатів з першим номером в списку – Марією Нікітіною). «Аграрна партія» подала список з 9 кандидатів на чолі з Романом Гаврилюком. «Радикальна партія Олега Ляшка» на вибори до ради громади подали список з 18 кандидатів, очолив його Сергій Ткачук, «УКРОП» – Василь Ткачук  і 23 кандидати.

До Вашківецької міської виборчої комісії подали документи та були зареєстровані вісім політичних партій. Всі 26 округів покрили своїми кандидатами «Аграрна партія», ВО «Батьківщина», «БПП «Солідарність» та ВО «Свобода». «УКРОП» подали список з 23 кандидатів, «Радикальна партія Олега Ляшка» – 17 кандидатів, «Народний фронт» – 15 та «Самопоміч» – 11.

Лише одна політична партія подала списки кандидатів у депутати до Тереблеченської сільської виборчої комісії. Всього тут зареєстровано 42 кандидати, з них від ВО «Батьківщина» є 18 бажаючих поборотися за місце в раді громади.

На  голову об’єднаних територіальних громадах зареєстровані лише самовисуванці. У Вижницькій громаді позмагатися за посаду голови виявили бажання три самовисуванці – Михайло Анрюк (нині – голова Вижницької РДА), Олексій Чепіля (нині – міський голова  Вижниці) та Олексій Гордійчук (нині – сільський голова Іспасу).

Вашківецька виборча комісія зареєструвала два кандидата на голову об’єднаної громади –  Микола Перч (нині – міський голова Вашківців) та Михайло Рощибак.

На голову Тереблеченської сільської громади зареєструвався лише один кандидат – Валерій Сака (нині – сільський голова Тереблече).

В Красноїльську побориться за місця в селищній раді змагається лише одна політична партія – ВО «Батьківщина», від якої є 15 кандидатів з 51 зареєстрованого.

Чудейська ТВК зареєструвала 47 кандидатів, серед яких немає представників жодної політичної сили. Всі кандидати – самовисуванці.

В Сторожинці за місце в раді громади поборяться 10 партій: ВО «Батьківщина», «Наш Край», Радикальна партія Олега Ляшка, «БПП «Солідарність» – із покриттям кандидатів на всіх округах (35 з 35), «Народний контроль» (33), «Народна партія» (31),  Народний фронт (29), Аграрна партія України (23), ВО «Свобода» та «Об’єднання Самопоміч» – по 10 представників.

На посаду голови в Красноїльській громаді зареєстровано 5 охочих – усі самовисуванці: Драгун Степан (колишній заступник сільського голови),  Істратій Захар, Мітрік Овідіу (колишній голова Красноїльська), Прунь Валентин, Скіпор Степан (заступник Красноїльського селищного голови).

В Чудеї також всі четверо зареєстрованих на посаду голови є самовисуванцями: Піцул Анатолій (нині – їжівський голова), Падурі Микола (нині – Чудейський голова), Веля Адріан, Лук’ян Олександр.

В Сторожинці боротись за посаду міського голови будуть 5 кандидатів, троє з яких від політичних сил, інші – самовисуванці: Деліцой Микола («Наш Край», перший номер в  списку), Бажура Світлана (самовисування), Гуцуляк Катерина (ВО «Батьківщина», перший номер в списку), Карлійчук Микола («БПП «Солідарність, нині – діючий мер), Сумарюк Володимир (самовисування).

За коментарями звертайтеся: Тарас Прокоп, координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Чернівецькій області, тел. +380954900504, e-mail: prokoptar(at)gmail.com

У разі виявлення порушень виборчого процесу звертайтесь за телефоном гарячої лінії ОПОРИ:

044 591 44 44  (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

Довідково: Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 11 та 18 грудня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.Відкоментувати • RSS Новини ОПОРА

  • Комітет правової політики розглянув кандидатів у ЦВК – слово за ВР
   Комітет Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя рекомендував парламенту звільнити 13 чинних членів Центральної виборчої комісії, строк повноважень яких закінчився, та визначитись шляхом голосування щодо внесених Президентом України 14 кандидатур у члени ЦВК. Відповідні рішення були прийняті під час засідання Комітету в середу, 18 квітня.
  • Експерти ОПОРИ переймають досвід невідворотності покарань за виборчі злочини в Італії
   Представники Громадянської мережі ОПОРА відправились на навчання до Італії, аби перейняти досвід колег щодо практики покарань за виборчі злочини. Тож надалі ми інформуватимемо вас про найцікавіші аспекти італійського законодавства.
  • 5 порад парламенту, як (НЕ) змінити склад ЦВК
   У середу, 18 квітня, Комітет Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя розглядатиме два важливих питання: звільнення чинних членів Центральної виборчої комісії та призначення нових. За результатами розгляду Комітет повинен підготувати парламенту рекомендації щодо всіх осіб, яких звільнятимуть та призначатимуть. Зважаючи на актуальність даного питання, Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала, які рішення Комітету та Верховної Ради […]